Tirgvedības speciālistiem ir svarīgi izpētīt ienākumu sadali, jo nabadzība ir un būs nopietna problēma. Vieniem trūkst naudas līdzekļu pašam nepieciešamākajam, taču citiem naudas ir vairāk, nekā bija. Ienākumu lielumu ietekmē gan alga, gan uzkrātā bagātība (noguldījumi, akcijas, nekustamais īpašums), gan valsts politika (pensijas, pabalsti, nodokļi). Katru no mums interesē individuālā ienākumu sadale – cik ienākumu saņem katrs iedzīvotājs. Referāta temats tika izvēlēts, pamatojoties uz problēmas aktualitāti mūsdienās. Ienākumu sadale ir aktuāls jautājums Latvijā jau kopš valsts neatkarības atjaunošanas. Šo gadu laikā problēmas, kas saistītas ar ienākumu sadali nav atrisinātas, bet tiek mēģināts rast tām risinājumu. Latvijas valdība ir izvirzījusi uzdevumus samazināt nabadzīgo iedzīvotāju skaitu un samazināt ienākumu atšķirību starp nabadzīgajiem un bagātajiem.
Svarīgs vidējā dzīves līmeņa rādītājs valstī ir IKP jeb iekšzemes kopprodukts. IKP pēdējo gadu laikā strauji pieaug, bet tāpat tas ir zems. Lielā inflācija 2008. gadā (2008. gada oktobrī - 13,8 %) izputina mazo un vidējo algu saņēmēju ienākumus, pieaug mājsaimniecību parādi. Valstī saglabājas ienākumu nevienlīdzība. Ienākumu sadales problēmu atrisināšana ir svarīgs uzdevums, lai sekmētu Latvijas iedzīvotāju dzīves kvalitātes uzlabošanos, nodrošinātu labklājības pieaugumu, kā arī dzīves apstākļu uzlabošanos.
Referāta mērķis ir analizēt ienākumu sadali Latvijā pēdējo gadu laikā, tās problēmas un risinājumus, kādus valsts piedāvā. Lai sasniegtu referātā izvirzīto mērķi, tiks raksturota Latvijas ienākumu sadale gan no teorētiskās, gan no praktiskās puses.…