Digitalizācijai nepārtraukti attīstoties, ir svarīgi izmantot tās sniegtās iespējas arī būvniecības nozarē, kas veicina Latvijas tautsaimniecības izaugsmi. Nav šaubu, ka augstās konkurences apstākļos gan vietējā, gan starptautiskā līmenī būvniecības uzņēmumiem nepārtraukti jāattīstās, lai palielinātu efektivitāti un konkurētspēju.
Pēdējos gados arvien plašāk tiek runāts par BIM (Būvju informācijas modelēšana) ieviešanu Latvijas būvniecības uzņēmumos. Taču ir saprotams, ka kā gandrīz jebkuri jauninājumi, izmaiņas, tā arī BIM ieviešana uzņēmumos ir gana izaicinoša, jo prasa ieguldījumus gan tehnoloģijās, gan apmācībās.
Referāta autorei līdz vieslektora Aivara Ozoliņa lekcijai, kurā studenti tika iepazīstināti ar BIM, nebija zināms, ko nozīmē šie trīs burti. Referāta autore pēc studiju pabeigšanas kļūs par sertificētu nekustamo īpašumu vērtētāju un pārvaldīšanas un būvniecības procesi tiek iepzīti tikai šobrīd studiju kursu ietvaros. Vieslektora Ozoliņa lekcijas tēma referāta autori ieinteresēja un tāpēc darbs veidots par BIM pamatiem.
Pētījuma objekts ir BIM pamati.
Pētījuma priekšmets ir BIM definīcija, pamatelementi, BIM izmantošanas sniegtās priekšrocības.…