Add Papers Marked0
Paper checked off!

Marked works

Viewed0

Viewed works

Shopping Cart0
Paper added to shopping cart!

Shopping Cart

Register Now

internet library
Atlants.lv library
FAQ
3,99 € Add to cart
Add to Wish List
Want cheaper?
ID number:567834
 
Author:
Evaluation:
Published: 15.03.2006.
Language: Latvian
Level: College/University
Literature: 3 units
References: Not used
Table of contents
Nr. Chapter  Page.
1.  Igaunijas valsts iekārta    2
1.1.  Igaunijas ekonomiskā ģeogrāfija    2
1.2.  Igaunijas vēsture un politika    3
2.  Igaunijas ekonomiskā aktivitāte    3
2.1.  Iekšzemes kopprodukts    3
2.2.  Mājsaimniecību ienākumi un patēriņš    4
2.3.  Inflācija    6
2.4.  Ārējā tirdzniecība (eksports)    7
2.5.  Tekošais konts un investīcijas    9
2.6.  Valdības patēriņš un ekonomiskā politika    11
3.  Ekonomiskās izaugsmes prognozes    13
  Izmantotā literatūra    14
Extract

Vēsture.
Kopš aizvēstures Igauniju ir apdzīvojuši somugri. 1227.gadā Igaunijas teritoriju iekaroja Vācijas Zobenbrāļu ordenis un Dānija. Igauniju turpmāk pārvaldījušas vairākas ārvalstis, ieskaitot Dāniju, Zviedriju, Poliju, un, visbeidzot, Krieviju.
Imperiālajai Krievijai sabrūkot Oktobra Revolūcijā, Igaunija 1918.gada 24.februārī tika deklarēta par neatkarīgu republiku. 1940.gada jūnijā tā tika iekļauta Padomju Savienības sastāvā. Brīvību Igaunija atguva 1991.gada 20.augustā, Dziesmotās revolūcijas laikā, Padomju Savienībai sabrūkot. 20.augusts Igaunijā ir valsts brīvdiena.
Kopš pēdējie Krievijas kareivji pameta Igauniju 1994.gada 31.augustā, tā ir stiprinājusi ekonomiskās un politiskās saites ar Rietumeiropu un pārējo pasauli. 2004.gada 29.martā Igaunija kļuva par NATO locekli. Sarunas par iestāšanos Eiropas Savienībā tika sāktas 1998.gadā, Igaunija tajā iestājās 2004.gada 1.maijā.

Politika.
Igaunijā ir parlamentāra demokrātija, kuras prezidentu ievēl vienpalātas parlaments (vēlēšanas reizi piecos gados). Valdību veido premjerministrs, kuru ieceļ prezidents, un 14 ministri. Valdību apstiprina prezidents un parlaments.
Likumdošanas vara pieder vienpalātas parlamentam Riigikogu, kuru sastāda 101 deputāts. To ievēl tiešās proporcionālās vēlēšanās uz četriem gadiem. Tiesu varas augstākais orgāns ir Riigikohus ar 17 tiesnešiem, kuru priekšsēdētāju izvirza prezidents, bet pēc tam apstiprina parlaments uz mūžu.

2. Igaunijas ekonomiskā aktivitāte.
2.1. Iekšzemes kopprodukts.

Lai arī Igaunijas ekonomiskās attīstības tempi pēdējos gados ir nedaudz zemāki kā citās Baltijas valstīs, pēc objektīviem mērogiem tie joprojām ir augsti. 2004.gadā Igaunijas iekšzemes kopprodukts pieauga par 6,2 % - straujāk kā 2003.gadā, kad IKP pieaugums bija 5,1 %. Neliels atslābums 2003.gadā uz iepriekšējo trīs gadu visai augstā vidējā IKP pieauguma fona ir saistāms ar iekšējiem un ārējiem faktoriem. Būdama maza un atvērta ekonomika, Igaunija lielā mērā ir atkarīga no eksporta (veido 80 % no Igaunijas IKP apjoma). Tādēļ 2002. – 2003.gadā novērotā pieprasījuma samazināšanās galvenajās ārējās tirdzniecības partnervalstīs (Skandināvija) nelabvēlīgi ietekmēja Igaunijas IKP pieaugumu. Tomēr 2004.gadā eksporta apjomi atkal strauji palielinājās, kas veicināja arī iekšējā pieprasījuma pieaugumu. …

Author's comment
Load more similar papers

Atlants

Choose Authorization Method

Email & Password

Email & Password

Wrong e-mail adress or password!
Log In

Forgot your password?

Draugiem.pase
Facebook

Not registered yet?

Register and redeem free papers!

To receive free papers from Atlants.com it is necessary to register. It's quick and will only take a few seconds.

If you have already registered, simply to access the free content.

Cancel Register