Ņemot vērā kaut nedaudz fantāzijas, filozofiju var iedomāties kā ļoti lielu namu ar daudziem dzīvokļiem, kādus arī Jūs esat redzējuši ne reizi vien vai pat tādā dzīvojat. Katrā dzīvoklī mīt filozofi, kurus savdabīgā ģimenē apvieno nevis vecāku un bērnu attiecības vai laulības saites, bet gan uzskatu radniecība. Tā kā ģimenes mēdz būt dažādas, tad arī to uzskati ir dažādi.
18.gadsimtā Eiropā izveidojās divas filozofijas sistēmas – apgaismības filozofija un vācu klasiskā filozofija. Šajā laikā Vācija bija viena no neattīstītākajām valstīm Eiropā, bet šī ekonomiski neattīstītā valsts ir radījusi augstāko virsotni filizofijas attīstības gaitā. Apgaismība un vācu klasiskā filozofija neatšķiras pēc satura, bet vācu klasiskā filozofija no citām filozofiskajām sistēmām atšķiras pēc formas – tā ir stingri konsekventa zinātniska sistēma.
I.Kants ir viens no vācu klasiskās filozofijas aizsācējiem. Kanta filozofijai ir milzīga ietekme uz vācu klasisko ideālismu, jaunkantiānismu ar vērtību filozofiju un arī uz moderno eksistences filozofiju.
Referāta mērķis ir analizēt Kanta filozofiju un izprast tās nozīmi filozofijas vēsturē. Referātā tika izmantoti fragmenti no Kanta darbiem un no filozofijas mācību literatūras.…