Add Papers Marked0
Paper checked off!

Marked works

Viewed0

Viewed works

Shopping Cart0
Paper added to shopping cart!

Shopping Cart

Register Now

internet library
Atlants.lv library
FAQ
2,49 € Add to cart
Add to Wish List
Want cheaper?
ID number:327215
 
Author:
Evaluation:
Published: 16.10.2009.
Language: Latvian
Level: College/University
Literature: n/a
References: Used
Extract

Pētījuma aktualitāte

Izvēlējos šo tematu , lai analizētu informācijas lomu un vietu sabiedrībā, kas sniedz priekšstatu par attiecīgā jautājuma apzināšanos un publisku diskusiju rašanos. Masu mēdiji nodrošina saziņu starp dažādiem notikumiem, politiķiem un sabiedrību, un ne tikai.
Galvenais uz ko balstās mans pētījums ir informācijas atklātības princips masu medijos un to ietekme uz sabiedrību.

Par informācijas atklātību masu medijos var gari un plaši rakstīt, bet man ir jāiekļaujas dažās lapaspusēs, kurās arī mēģināšu atspoguļot no teorētiskā viedokļa tēmas galvenos jēdzienus, kā arī izteikt savu viedokli par sava pētījumu.

Kas ir masu mediji? Kāpēc viņiem ir tik liela vara? Reizēm pat šķiet , ka tie laipo uz naža asmens...
Masu mediji tiek daudz pelti un slavēti. Kas peļ- galvenokārt, tie ir tie par kuriem mēs saņemam informāciju, un kas slavē – galvenokārt, tie kuri saņem informāciju. Manuprāt, masu medijiem ir pat lielāka vara nekā mūsu valsts varām ( likumdevēja vara, izpildvara, tiesu vara) kopā, jo tā ietekmē sabiedrības domu, kas ir visspēcīgākā.

„Informācijas atklātības principam ir divējāda daba. No vienas puses , tā ir liberālas demokrātijas vērtību sistēma un cilvēktiesību norma, kas nodrošina personai būt informētai par valsts pārvaldi un kas valsts pārvaldei uzliek pienākumu būt atklātai un informēt personu ne tikai tās darbību kopumā, bet arī pēc pieprasījuma sniegt ziņas par personu interesējošiem jautājumiem. No otras puses, informācijas atklātības princips ir instruments, ko sabiedrība izmanto valsts pārvaldes darba kontrolei, tādējādi ietekmējot pārvaldes kvalitāti. (..) Ja analizē dažādas valstīs pastāvošo kārtību informācijas atklātības principa ievērošanai, var secināt, ka informācijas atklātības principa saturs ir atkarīgs no katras valsts politikas šajā jautājumā. Atšķirīgās politikas cēlonis ir tiešā saistībā ar katras valsts vēsturisko attīstību.”1

Author's comment
Load more similar papers

Atlants

Choose Authorization Method

Email & Password

Email & Password

Wrong e-mail adress or password!
Log In

Forgot your password?

Draugiem.pase
Facebook

Not registered yet?

Register and redeem free papers!

To receive free papers from Atlants.com it is necessary to register. It's quick and will only take a few seconds.

If you have already registered, simply to access the free content.

Cancel Register