Add Papers Marked0
Paper checked off!

Marked works

Viewed0

Viewed works

Shopping Cart0
Paper added to shopping cart!

Shopping Cart

Register Now

internet library
Atlants.lv library
FAQ
  • Informācijas tehnoloģijas un telekomunikācijas nozares Latvijas Republikā stāvokļa raksturojums

     

    Research Papers12 Economics

3,99 € Add to cart
Add to Wish List
Want cheaper?
ID number:922217
 
Evaluation:
Published: 19.10.2004.
Language: Latvian
Level: College/University
Literature: 13 units
References: Not used
Table of contents
Nr. Chapter  Page.
  Ievads    3
  Izmaiņas Latvijas tautsaimniecības struktūrā    5
  Informācijas tehnoloģijas un telekomunikācijas nozares raksturojums    13
  Secinājumi un priekšlikumi    18
  Izmantojamās literatūras saraksts    20
Extract

Sarežģītā ekonomiskā situācija pasaulē ir ietekmējusi Latvijas tautsaimniecības attīstības tempu. Ārējo faktoru ietekmē Latvijas attīstība 1998. un 1999. gadā ir gausāka nekā tās potenciālās iespējas. Tomēr nav šaubu, ka Latvijas tālākās izaugsmes iespējas ir labas. Līdzšinējās konsekventās reformas ir nostiprinājušas tirgus ekonomikas pamatus valstī, radījušas stabilu makroekonomisko vidi un nodrošinājušas investoru uzticību. Neatkarības gados Latvija ir spējusi pārorientēt savu ekonomiku, un tagad mūsu galvenais ārējās tirdzniecības partneris ir Eiropas Savienība. Apliecinājums tam, ka ekonomiskās reformas Latvijā rit sekmīgi, ir neatkarīgo starptautisko kredītreitingu aģentūru noteiktie Latvijas vērtējumi, kuri ir vieni no augstākajiem Centrāl- un Austrumeiropas valstīs.
Latvijas stratēģiskais mērķis ir iekļauties Eiropas Savienībā, jo tikai tā var nodrošināt neatgriezenisku valsts izaugsmi. Integrācija Eiropas Savienībā rit sekmīgi. Latvijai ir pamatotas cerības tikt uzaicinātai uz iestāšanās sarunām jau šā gada beigās. Valdības ekonomiskās politikas mērķi ir sasniegt ilgstošu un stabilu ekonomisko izaugsmi, sabalansētu ekonomisko un sociālo attīstību, pakāpeniski mazināt esošās reģionālās, sociālās un citas nevienlīdzības, nodrošināt vides aizsardzību un resursu efektīvu izmantošanu.
“ Ikvienas civilizētas valsts teritoriju, kur skan cilvēku valoda un notiek tirdzniecība … , caurvij elektrības vadu tīkls, kurā pulsē dzīvība un skan daudzbalsīgs dažādu valodu koris”. Tā 1878. gadā rakstnieks tēlaini raksturoja telegrāfu. ( no “ Viktorijas laikmeta Interneta” )
Ja Jūs jautātu saviem draugiem, kāpēc vīni izmanto telefonu, lai sazinātos ar paziņām, vai kāpēc viņi televizora ekrānā meklē jaunāko informāciju vai izklaidi, uz Jums raudzītos ar neizpratni. Ja Jūs jautātu draugiem, vai viņi ir pieņēmuši “elektrificēto dzīvesveidu”, viņi sāktu raizēties par Jūsu veselo saprātu. Ekonomiski attīstīto valstu iedzīvotājiem elektriskās ierīces ir neatņemama dzīves sastāvdaļa – mēs tās vienkārši izmantojam. Tomēr ir pagājis vairāk nekā simt gadu, kamēr “ elektrificētais dzīvesveids ” izmainīja mūsu civilizāciju.
Kad ielās un namos pirmoreiz parādījās elektrības vadi, strāvas vienīgais pielietojums bija apgaismošana. Par elektrības lielo potenciālu, kas spēs izmainīt ikviena cilvēka dzīvi, neviens vēl nenojauta. Taču, kad tika izveidota infrastruktūra, sāka rasties jauni un novatoriski izgudrojumi, kuros izmantotas elektriskās strāvas priekšrocības. Elektriskie ledusskapji, fotogrāfi un gaisa kondicionieri bija jaunās tehnoloģijas pielietošana esošo vajadzību apmierināšanai. Revolucionārākie elektrības pielietojuma veidi bija telefons, radio un televīzija. Visas šīs jaunās ierīces pārveidoja gan valstu ekonomiku, gan vienkāršo cilvēku dzīvi. Pirms jaunās infrastruktūras- informācijas tehnoloģijas un telekomunikācijas nozares – parādīšanās ļaudis par šādiem “tehnikas brīnumiem” nebija pat sapņojuši. …

Author's comment
Editor's remarks
Load more similar papers

Atlants

Choose Authorization Method

Email & Password

Email & Password

Wrong e-mail adress or password!
Log In

Forgot your password?

Draugiem.pase
Facebook

Not registered yet?

Register and redeem free papers!

To receive free papers from Atlants.com it is necessary to register. It's quick and will only take a few seconds.

If you have already registered, simply to access the free content.

Cancel Register