Par savu referāta tēmu izvēlējos grāmatas par politisku tēmu recenziju, proti, Inga Utena „Cilvēks Godmanis”, jo vēlējos uzzināt vairāk par Ivaru Godmani kā cilvēku, Tautas frontes darbības laiku un pirmo valdību darbu Latvijā un grūtībām, kas bija jāpārvar vienam cilvēkam „sākot visu no nulles”.
Savā darbā izvirzīju tēzi: „Vai laikiem un notikumiem mainoties, mainās arī cilvēka pārliecība politikā?
Lai nonāktu pie tēzes atbildes, savā darbā skatīšu pašu autori Ingu Utenu un viņas piemērotību šādas grāmatas rakstīšanai, skatīšu grāmatas struktūru un tās valodu kā labas grāmatas uztveršanas priekšnosacījumiem, skatīšu tieši tuvāk I. Godmaņa atmiņas par Tautas frontes laiku un laiku, ko viņš pavadījis pirmajā valdībā.
Ar šādu recenzijas palīdzību ceru gūt lielāku priekšstatu par neatkarīgas Latvijas atjaunošanu 1991. gadā.
Inga Utena, pazīstama arī kā autore grāmatai „Četras desmitgades ar Ventspils naftu”, kurā rakstīts par a/s Ventspils naftas izveidi, svarīgākajiem uzņēmuma darbības rādītājiem un nozīmīgākajiem faktiem par uzņēmumu un kā Vislatvijas dziedošo ģimeņu „Spieta” dibinātāja, ir autore grāmatai „Cilvēks Godmanis”, kas izdota 1997. gadā SIA „Apgāds Jāņa Sēta” un stāsta par Ivari Godmani kā personību un viņa darbību Latvijas otrās brīvvalsts laikā.
Autore grāmatu veidojusi kā autobiogrāfisku romānu, kurā piedalījusies kā savas profesijas pārstāve – žurnāliste. Grāmata tiek veidota kā dialogs starp Ingu Utenu un Ivaru Godmani, tomēr pēc pirmo 5 lappušu izlasīšanas, tas vairāk izskatās kā Ivara Godmaņa monologs, kuru nedaudz papildina, precizē, padara tiešāku un skaidrāk saprotamu Ingas Utenas gan tieši uzdotie jautājumi, gan tie, kas uzdoti tikai domas precizēšanai. …