Add Papers Marked0
Paper checked off!

Marked works

Viewed0

Viewed works

Shopping Cart0
Paper added to shopping cart!

Shopping Cart

Register Now

internet library
Atlants.lv library
FAQ
1,99 € Add to cart
Add to Wish List
Want cheaper?
ID number:734251
 
Author:
Evaluation:
Published: 26.03.2009.
Language: Latvian
Level: Secondary school
Literature: 5 units
References: Used
Extract

Intelektuālais īpašums sāk kļūt par vienu no svarīgākajiem tirgus instrumentiem, kas ražotājiem palīdz aizsargāt gan savu produkciju, gan patērētājus pret viltojumiem un maldināšanu. Intelektuālajam īpašumam ir ļoti nozīmīga loma dažādās nozarēs un jomās - sākot no interneta lietošanas, mākslas un literatūras darbu izmantošanas, jauno tehnoloģiju ieviešanas līdz pat komercdarbības veikšanai. Kaut arī izpratne par intelektuālā īpašuma nozīmi šajās nozarēs pieaug, daudzi jautājumi saistībā ar intelektuālo īpašumu vēl joprojām nav pietiekami skaidri un prasa papildu zināšanas.
Attīstoties modernajām tehnoloģijām, zinātniski tehniskajam progresam un globalizācijai, intensīvāk tiek izmantots arī intelektuālais īpašums. Tā formas un izmantošanas veidi kļūst aizvien daudzpusīgāki. Tieši tādēļ ir svarīgi apzināties, kā intelektuālais īpašums ir spējīgs darboties jaunajā tehnoloģiju vidē un kādi aizsardzības aspekti nodrošina, lai šī darbība būtu sekmīga. 1
Intelektuālais īpašums ir īpašuma tiesību paveids, kas regulē tiesības uz bezķermeniskām lietām - garīgas darbības produktiem, piešķirot īpašniekam monopoltiesības uz šiem garīgas darbības produktiem, kā arī kā nosaka šo monopoltiesību robežas. Intelektuālo īpašumu var raksturot arī ka tiesības uz lietām, kuras rodas cilvēka intelektuālās darbības rezultātā, proti: idejas, izgudrojumi, literārie sacerējumi, dizaini utī.' Šādas tiesības izpaužas kā aizliegums izmantot kāda cilvēka intelektuālo īpašumu jebkurai citai personai. Tās ir. piemēram, skaņu ierakstu vai videoierakstu kompānijas tiesības aizkavēt personu izgatavot neatļautu pirātisku kopiju no audioieraksta vai videoieraksta.
Intelektuālo īpašumu saprot arī kā varu, kāda piemīt vienai personai attiecība uz citas personas radītu darbu, piemēram, kā rūpnieka tiesības izmantot kādas personas izgudrojumu gadījumā, kad ir piešķirts patents uz izgudrojumu. Pretstatā zemes īpašniekam, kurš var gūt labumu no sava īpašuma vienkārši tādēļ, ka zeme atrodas viņa īpašumā, piemēram, pastaigājoties pa to un tamlīdzīgi, intelektuālā īpašuma subjekts no šīīpašuma labumu var gul, vienīgi to komerciāli izmantojot vai arī atsavinot citai personai.

Author's comment
Load more similar papers

Atlants

Choose Authorization Method

Email & Password

Email & Password

Wrong e-mail adress or password!
Log In

Forgot your password?

Draugiem.pase
Facebook

Not registered yet?

Register and redeem free papers!

To receive free papers from Atlants.com it is necessary to register. It's quick and will only take a few seconds.

If you have already registered, simply to access the free content.

Cancel Register