Mūsdienās skolēni aug krāsainā, ātri mainīgā, informatīvi plašā pasaulē. Tehnoloģijas attīstās strauji, un tās ienāk arī mācību procesā. Viena no šādām tehnoloģijām ir interaktīvā tāfele. Pateicoties Brocēnu novada domes finansiālam atbalstam, Brocēnu vidusskolā trīs dabaszinātņu kabineti ir aprīkoti ar interaktīvo tāfeli „Cleverboard”. Nākotnē paredzēts iegādāties šādas tāfeles arī citos kabinetos.
Tā kā šī multimediju tehnoloģija Latvijā ir salīdzinoši jauna, lielākā daļa interaktīvo tāfeļu izplatītāji Latvijā vēl nav izveidojuši darbam nepieciešamā programmnodrošinājuma lietošanas rokasgrāmatu latviešu valodā. Tāpēc darba autori uzskata par nepieciešamu izveidot interaktīvās tāfeles programmnodrošinājumam atbilstošu lietošanas rokasgrāmatu kā palīgmateriālu, lai apgūtu interaktīvās tāfeles sniegtās iespējas un tās veiksmīgi izmantotu mācību procesā.
Darba hipotēze: interaktīvās tāfeles izmantošana mācību procesā padara to interesantāku un saistošāku gan skolēniem, gan skolotājiem.
Darba mērķis: lietošanas rokasgrāmatas izveidošana darbam ar „Cleverboard” interaktīvās tāfeles programmnodrošinājumu.
Darba uzdevumi.
1.Izpētīt interaktīvās tāfeles programmatūru un tās darbības principus.
2.Izveidot interaktīvās tāfeles programmatūrai atbilstošu lietošanas rokasgrāmatu latviešu valodā.
3.Aprobēt izveidoto materiālu starp Brocēnu vidusskolas skolotājiem.
4.Veikt aptauju starp Brocēnu vidusskolas skolotājiem par izveidotās lietošanas rokasgrāmatas lietderīgumu mācību procesā.
5.Apkopot aptaujas rezultātus un izdarīt secinājumus par radītās rokasgrāmatas lietderīgumu.
6.Nepieciešamības gadījumā veikt korekcijas izveidotajā materiāla.
7.Ja lietošanas rokasgrāmata no skolotāju puses tiks atzīta par lietošanai derīgu, iesniegt šo materiālu firmas „Digitālo iespēju pasaule” direktoram R. Valteram.…