Add Papers Marked0
Paper checked off!

Marked works

Viewed0

Viewed works

Shopping Cart0
Paper added to shopping cart!

Shopping Cart

Register Now

internet library
Atlants.lv library
FAQ
2,49 € Add to cart
Add to Wish List
Want cheaper?
ID number:729475
 
Author:
Evaluation:
Published: 10.01.2011.
Language: Latvian
Level: College/University
Literature: 9 units
References: Not used
Extract

Sabiedrības iekārtas maiņa – pāreja uz demokrātiju - ietekmē mācību stila un metožu izvēli mūsdienu skolās. Mainoties izglītības prioritātēm un izglītības didaktiskajiem modeļiem, mainās arī mācību darba organizācijas formas un mācību metožu pielietošanas mērķis. Pamatojoties uz ES un Latvijas valsts mērķiem izglītībā ir skaidrs, ka mācot skolēnus tikai ar tradicionālajām mācību metodēm, šie mērķi nav pilnvērtīgi sasniedzami. Tāpēc mūsdienās, kopā ar tradicionālajām mācību metodēm, aizvien vairāk skolotāji sāk izmantot interaktīvas mācību metodes, kas padara apmācību īpaši efektīvu.
Kas ir mācību metode? Pēc V. Zelmeņa definīcijas: “ Ar mācību metodi saprotam skolotāja un skolēnu didaktiskās sadarbības paņēmienu sistēmu, ar kuras palīdzību skolēni apgūst jaunas zināšanas, prasmes un iemaņas, vienlaikus attīstot arī savas izziņas spējas.”
Tradicionālo mācību laikā mācību procesa centrā ir skolotājs, bet skolēni bieži vien ir pasīvi vērotāji, zināšanu uztvērēji. Skolēni nemācās, bet formāli atsēž stundas, jo mācību darbs bieži ir monotons, stundas pārvēršas par skolotāju monologu, kas nedod plašumu individuālo spēju attīstībai, un mācību darbs ir neefektīvs.
Lai skolēns varētu veiksmīgi iesaistīties mūsdienu sabiedrībā, mūsdienu skolai ir nepieciešama aktīva mācīšanās, skolēnu līdzdalība, uzmanības koncentrēšana un izpratne, lai mācības būtu atbilstošas tam zināšanu un spēju līmenim, kas tiek prasīts no jauniešiem vidusskolu beidzot. Mūsdienu skolēniem jāļauj uzņemties lielāku atbildību un jāsniedz nevis gatavas zināšanas, bet jāmāca tās meklēt, kas ir interaktīvo metožu darbības pamats.
Kas ir interaktīvas metodes? Interaktivitāte - nozīmē apzinātu, mērķtiecīgu un aktīvu visu iesaistīto pušu mijiedarbību, piemēram, mācību procesā katra un visu skolēnu kopā aktīvu līdzdarbošanos un savstarpēju mijiedarbību un arī skolotāja mijiedarbību ar katru un visu skolēnu grupu kopā.…

Author's comment
Load more similar papers

Atlants

Choose Authorization Method

Email & Password

Email & Password

Wrong e-mail adress or password!
Log In

Forgot your password?

Draugiem.pase
Facebook

Not registered yet?

Register and redeem free papers!

To receive free papers from Atlants.com it is necessary to register. It's quick and will only take a few seconds.

If you have already registered, simply to access the free content.

Cancel Register