Īpatnēji latviešu valoda atspoguļojas Internetā, un pēdējā laikā esmu dzirdējusi vairākus kritiskus izteikumus attiecībā uz to. Manuprāt, šis valodas stils ir visai dabiska parādība, un iemesli tam ir vairāki.
Pirmkārt, mūsdienās cilvēki arvien biežāk savā darbā un arī brīvajā laikā izmanto dažādus Internetā pieejamus pakalpojumus, kā, piemēram, elektronisko pastu, čatu, on-line saraksti, iespēju nosūtīt īsziņas uz mobilajiem telefoniem un sludinājumu dēļus. Visiem šo pakalpojumu galvenā priekšrocība ir tā, ka šādā veidā informāciju ir iespējams nodot daudz ātrāk un lētāk, nekā to var izdarīt parastā veidā. Šis ir iemesls, kādēļ daudzi vārdi tiek saīsināti, tiek lietoti vienkāršākas konstrukcijas teikumi, īpašvārdi bieži tiek rakstīti ar mazo burtu, utt. Piemēram, vārds “interesanti” tiek saīsināts uz “incanti”, “atpakaļ” – “apakaļ”, “atkal” – “akal”, “viņš” – “vish”, “paskaties” – “pasties”, u.c.
Bez tam, Internetā nav iespējams lietot latviešu burtus, tāpēc garumzīmes tiek aizstātas ar atkārtotu patskani, mīkstinājuma zīmes – ar “h” vai “j”, piemēram, teikumā: “Chau, miiljaa, kaa shodien juuties?”…