Japāna ir salu valsts, kas lokveidā stiepjas 3.5 tūkst. km garumā un ir 377 815 km² liela. Tā izvietota uz 4 lielām salām - Hokaido, Honsju, Sikoku un Kjusju, un gandrīz 4 tūkst. sīku salu. Japānas galvaspilsēta ir Tokija. Tās ģeogrāfiskās koordinātas ir 35°Z pl. 139°A gar.
Japānas ģeogrāfiskais stāvoklis ir ļoti izdevīgs. Tā atrodas Klusā okeāna rietumu malā, tuvu Eirāzijas kontinenta austrumu piekrastei. Japānai kaimiņos ir lielākās pasaules valstis - Krievija, Ķīna, nosacīti arī ASV un Kanāda. Japānas koordinātas ir 129° - 146°A gar. un 29° - 46°Z pl.
Japāna ir kalnu zeme. Centrālo kalnu masīvu (Asahi kalns 2290 m) veido Kitami un Hidakas grēdas. Honsju vidusdaļu šķērso 250 km gara ieplaka, uz DR no tās ir Hidas grēda (Japānas Alpi), Kiso un Akaisi grēdas. Salas Z daļā Devas kalni un vulkāns Čokajs (augstums 2230 m), kā arī Ou grēda un vulkāns Bandajs, Kitakamī kalni. Uz D no tiem atrodas Abukumas, Asio un Ečigo kalni. Honsju D daļā kalnainā Čugoku pussala. Kalnainas arī Kjusju (vulkāns Kudzju 1788 m, Kirisima 1700 m, Aso 1592 m) un Sikoku. Līdzenumi un zemienes atrodas galvenokārt tikai salu piekrastēs. Lielākais līdzenums ir Kanto un augstākā virsotne - Fudzijama - svētais kalns.…