Secinājumi
1. Ienākumi ir materiāli labumi, parasti naudas līdzekļi, ko kāds iegūst dažādā darbībā, piemēram, nomājot zemi, iegūst rentes maksu, veicot algotu darbu, saņem algu, investējot gūst procentus, vai iegūst peļņu, nodarbojoties ar uzņēmējdarbību, kā arī ir ienākumi no transferta maksājumiem.
2. Jo lielāki ienākumi, jo augstāka ir dzīves kvalitāte, kā arī lielāka iespēja ietaupīt, un līdzekļi nav jāaizņemas. Ja izdevumi ir vienādi ar ieņēmumiem un ir līdzsvarā, tad tas ir sabalansēts budžets. Budžets ir ieņēmumu un izdevumu plāns naudas izteiksmē.
3. Patēriņš ir naudas līdzekļu izdevumi par precēm un pakalpojumiem. Nabadzīgākās ģimenes lielu daļu no saviem ienākumiem izdod par pārtiku un pajumti, savukārt ģimenēs ar augstākiem ienākumiem izdevumi par pārtiku procentuāli samazinās.
4. Iztikas minimums ir minimālais ienākums, kas nepieciešams, lai iegādātos nepieciešamākās preces un pakalpojumus, iztikas minimums tiek uzskatīts arī kā nabadzības robeža.
5. Dažādu vēsturisku faktoru ietekmē Latvijas reģioni un teritorijas ir ekonomiski nevienmērīgi attīstīti.
6. Jēkabpilī ir dažādas iespējas kā nopelnīt, visizplātītākās ir darbs un uzņēmējdarbība, daļa iedzīvotāju dzīvo no transferta maksājumiem, savukārt ienākumi no kapitāla ir mazāk veikti, taču pašā pilsētā ar lauksaimniecību nodarboties nevar.
…