Ir tikai divas problēmas, kas saistītas ar juristu jociņiem:
1. Juristi neuzskata, ka tie ir smieklīgi!
2. Pārējie neuzskata, ka tie ir jociņi!
Jebkuras tautas kultūrā un vēsturē, jebkurā sabiedrības attīstības posmā liela nozīme ir folklorai – vienai no vecākajām sabiedrības apziņas formām. Folkloras pasaules skatījums un estētiskie pamatprincipi kļūst par nacionālās literatūras pamatu, folklorā uzkrātais morālo, ētisko un sociālo parādību vērtējums nodrošina sociālās un nacionālās kontinuitātes saglabāšanos.
Folkloras sacerējumu daudzveidīgā mākslinieciskā forma ar katram žanram specifiskiem izteiksmes līdzekļiem liecina par tautas masu – folkloras veidotāju un glabātāju – māksliniecisko gaumi un meistarību.
Ar pirmajām grūtībā referāta tapšanas laikā nācās saskarties jau pašos pirmsākumos, proti, meklējot informāciju gan internetā, gan bibliotēkās - šāda tēma Latvijā vēl nav pētīta, līdz ar to šo referātu varētu uzskatīt par tādu kā pilotprojektu profesionālo grupu folklorā.
Vācot un apkopojot materiālus, lai varētu izmatot kontekstuālo metodi, pārsvarā tika izmantots internets, kur gandrīz neierobežotā daudzumā ir pieejamas gan dažādas anekdotes, gan parunas, gan sakāmvārdi. Vien pavisam drīz nācās atzīt, ka tas viss internetā ir salikts juku jukām kopā un atlasot neieciešamo informāciju tieši par juristiem, pagāja ne viena vien stunda. Jāpiebilst, ka darbā ir iekļautas tās anekdotes no interneta krājumiem, kuras autore uzskatīja par trāpīgām un smieklīgām, proti, par sava veida „pērlēm”, jo internets ir sasniedzis tādu avotu bezgalību, ka, nav jēgas mēģināt atrast un ievietot vienā darbā visas anekdotes.
…