JIT metodes popularitāte pēdējā laikā ir pieaugusi. To oficiāli ieviesa Toyota 70 gados, un JIT metodes ir izplatījušās par visu pasauli. Tās pievilcība pārsvarā gulstas uz vienkāršumu un izmaksu ietaupīšanu. Pētnieki galvenajos vilcienos piekrīt par JIT dažos punktos, piemēram, ka JIT var tikt piemērota dažāda apmēra Amerikas ražotnēm. Izveidojot JIT sistēmu, tiek iesaistīts viss bizness no piegādātājiem līdz klientu produkcijai, pat tādi administratīvi aspekti kā grāmatvedība.
Var būt nozīmīgi trūkumi sistēmā, kā piemēram nesadarbojošies piegādātāji, attālums starp piegādātājiem un ražotājiem, kā arī pārāk liela spriedze starp strādniekiem. No otras puses, iespējamie labumi ietver mazāku vajadzību pēc drošības krājumiem, īsāka krājumu atjaunošanas laika, augstākas kvalitātes, automatizētas komunikācijas ar klientiem un savstarpējas apmācības darbiniekiem.
JIT galvenais pluss ir krājumu līmeņa samazināšanās un ar to saistīto uzglabāšanas izmaksu samazinājums. Jo mazāku laiku produkti ir procesā, jo mazāk krājumu ir jāfinansē, jāglabā un jāpārvalda. Mērķis ir samazināt līdz nullei to laika apjomu, ko produkts pavada, gaidot, līdz tas tiks izmantots.…