Šūnaini porainie materiāli
Sūnaini porainos materiālus izmanto siltumizolācijai, skaņas izolācijai un par mākslīgo pildvielu vieglbetonu ražošanā. Apdedzinātie šūnaini porainie materiāli ir karstumizturīgi, izturīgi pret ūdens un agresīvas vides (gāzes, ķimikāliju) iedarbi, to izejmateriāli ir lēti un plaši sastopami.
Populārākais - gāzbetons
Kā liecina statistika, no visām jaunbūvēm, kurās izmanto celtniecības blokus, aptuveni puse tiek būvēta no gāzbetona.
Gāzbetona bloki konkurē ar keramzītbetona blokiem, un šī konkurence ir visnotaļ saprotama, jo abiem materiāliem ir vairākas kopīgas, patērētājam svarīgas īpašības.
Gāzbetonu izgatavo no ūdens un cementa, kam pievienotas speciālas piedevas. Masu uzpūto, kamēr izveidojas liela monolīta masa - tā dēvētais gāzes betons. Šī masa ar lielām stieplēm tiek sagriezta atbilstošos izmēros, iegūstot gāzbetona blokus. Gāzbetona bloki ir pilnsienu - tas nozīmē, ka tiem nav dobumu vai citāda veida padziļinājumu, ko veido gaisa noturēšanai blokā. Siltumizolācijai tik nepieciešamais gaiss gāzbetonā nonāk putošanas laikā. Savukārt bloka kvalitāte atkarīga no pievienoto piedevu sastāva un no tā, kā bloku sagriež. Speciālisti atzīst: ja piedevas nav bijušas kvalitatīvas, bloks, piemēram, var būt trauslāks, nekā tarn vajadzētu būt.
Kā viena no gāzbetona nepopulārajām īpašībām tiek minēta ģeometriskā neprecizitāte apmēram par 5 mm. Tas nedaudz sadārdzina būvniecības kopējās izmaksas, jo pēc bloku uzmūrēšanas nāksies tērēt vairāk naudas sienu izlīdzināšanai.
Neraugoties uz neprecizitātēm izmēros, gāzbetons ir loti parocīgs materiāls dažādiem apstrādes veidiem: urbšanai, slīpēšanai, griešanai. Tādējādi šo bloku var izmantot visdažādāko ēkas konfigurāciju izveidē.…