Senās pilsētas platība ir aptuveni trīs kvadrātkilometri, un tā ir lielāka nekā Pekinas Aizliegtā pilsēta, kas kalpoja par Minu un Cjinu dinastijas mājvietu.
• Ķīnas arheologi atraduši nogrimušu kuģi ar Minu dinastijas laika porcelānu
Ķīnas arheologi Dienvidķīnas jūrā atraduši senu nogrimušu kuģi, kurš ir pārpildīts ar Minu dinastijas laika porcelānu, trešdien ziņo aģentūra "Sjiņhua".
Ūdenslīdēji 17 līdz 18 metrus garo kuģi ar satelītnavigācijas sistēmas palīdzību atraduši aptuveni 20 metru dziļumā.
"Nogrimušā kuģa sākotnējā izpēte liecina, ka tas nogrimis pirms aptuveni 400 gadiem, uzskrienot uz sēkļa," sacījis arheologs Vei Juņs.
Kuģa atrašanās vieta tika atklāta pēc tam, kad vietējā policija 25.maijā Guandunas provinces piekrastē aizturēja trofeju medniekus, kuri nelikumīgi no jūras bija izcēluši porcelāna priekšmetus. Konfiscētie priekšmeti atradās kāda vietējā zvejnieka laivā, kurš apgalvoja, ka viņa nolīgtie nirēji, kurus viņš bija nolīdzis dziļūdens zvejai, tos atraduši nejauši. 26.maijā kāda cita zvejnieka laivā tika atrasti vēl 117 priekšmeti.
Secinājumi:
Pētot Ķīnas arheoloģiju, es sapratu, cik plaša un neaptverama ir šī tēma.
Ķīnas arheoloģija neatbild uz jautājumiem, tā pastāvīgi izvirza jaunus jautājumus.
Mūsdienu tehnoloģijas palīdz veikt arheoloģiskos pētījumus Ķīnā, bez tehnoloģijām nav iedomājama mūsdienu arheoloģija.
Ķīnas arheoloģija meklē, atklāj un pēta lietiskos vēstures pieminekļus. Pamatojoties uz tiem, tiecas noskaidrot Ķīnas cilvēces pagātni.
…