Secinājumi
Pētniecības darba mērķis bija noskaidrot ķirurģijas māsu zināšanas par izgulējumu aprūpi imobilizētiem pacientiem stacionārā. Pamatojoties uz darba praktisko pētījuma daļu var izdarīt šādus secinājumus:
1. Visas respondentes (100%) kā aktuālāko problēmu imobilizētiem pacientiem norāda izgulējumus. No aptaujas datiem varam secināt, ka māsas māk atšķirt izgulējumu no sasitumiem, sastiepumiem un izmežģījumiem.
2. Lielākā daļa respondentes (87%) norāda, ka svarīgākie pasākumi izgulējumu aprūpē ir ādas apskate un ādas mazgāšana vismaz reizi dienā. Tas norāda, ka ķirurģijas māsu zināšanas par izgulējumu aprūpi imobilizētiem pacientiem ir pietiekamas.
3. Lielākā daļa aptaujāto (93%) zina, ka I stadijas izgulējumu ārstēšanā un aprūpē svarīga ir pacienta pozicionēšana. Aprūpes pasākumi pie izgulējumu I stadijas ārstēšanas un aprūpes pacienta pozicionēšana, virs kaulu izvirzījumu vietām izmantojot speciālus paliktņus, grozīšana un riska zonu spiediena atslogošana. Tas norāda, ka ķirurģijas māsu zināšanas par izgulējumu aprūpi imobilizētiem pacientiem ir pietiekamas.
4. No aptaujas rezultātiem varam secināt, ka (92%) aprūpes pasākumiem pie izgulējumiem II stadijas ārstēšanā izmanto brūces skalošanu ar Sol. NaCl 0,9 % vismaz reizi dienā un pārsējus, kas aizsargā brūci un absorbē eksudātu, savukārt pie III –IV stadijas 79% izmanto Wet-to dry metodi. Tas atkārtoti norāda, ka māsu zināšanas par pārsējiem, kurus rekomendē izmantot izgulējumu ārstēšanā un aprūpē ir pietiekamas.
…