Izšķir dažus starppersonu konfliktu tipus.
1. Racionali apzinātais konflikts. Šis konfliktu veids raksturīgs ar to, ka abas konfliktējošās puses apzinās savu pretrunīgo interešu būtību, zina, ka konfliktam ir iemesls. Abas puses zina, par kādām vērtībām noris cīņa, saprot savus un pretinieka nolūkus, apzinās, ka savas pretenzijas nāksies pierādīt. Šis konflikts raksturīgs ar pietiekami racionālu, civilizētu uzvedību konflikta situācijā, gatavību atrisināt konfliktu. ( Omārova S.,1998., 88.lpp.)
Mūsu gadījumā šo konfliktu (racionali apzinātu) provocēja Diāna, kad tikko pamanīja, ka draudzenei patīk viņas puisis. Viņa gribēja saglabāt tik ilgu draudzību ar Ievu. Un viņai bija nesaprotama Ievas uzvedība.
2. Pseidokonflikts. Vienam no oponentiem liekas, ka abu pušu intereses ir nesamierinamas, nekādu kompromisu nevar būt. Vērtības nozīme tiek makslīgi paaugstinata.Šim konfliktam ir vienpusīgs raksturs – viena puse cīnās, otra parasti novēro. Karojoša puse parasti nerēķinās ar pretinieka resursiem. Devīze – „Cīņa līdz uzvarai!” ( Omārova S.,1998., 88.lpp.)
Meiteņu konfliktos šāda tipa konflikts nav bijis.
3.Iracionālais konflikts. Abas konfliktējošās puses ir pārliecinātas, ka tāsšķir pretrunu bezdibenis. Vērtība, par ko noris cīņa, šķiet nedalāma. Uzvarai ir jāmobilizē visi spēki un resursi. Pretinieks ir jāiznīcina. …