Secinājumi
1. Korupcija ir sabiedrības uzticētas varas ļaunprātīga izmantošana personīgo vai tuvu stāvošu cilvēku interešu labā. Korupcija apdraud gan valsts ekonomiku, sociālo un tiesisko attīstību, gan ikviena iedzīvotāja tiesības un brīvību. Tā ir izplatīta visās valstīs un izpaužas vairākos līmeņos.
2. Latvijā politiķiem ir liela ietekme korupcijas veicināšanai, kas mazina iedzīvotāju uzticību valstij un valsts amatpersonām, tās lielā ietekme traucē Latvijas attīstībai un izaugsmei.
3. Sadarbojoties valsts amatpersonām, visām valsts institūcijām un sabiedrībai, ir iespējams samazināt korupciju Latvijā.
4. Lielākā daļa respondentu, precīzāk 93% zina, kas ir korupcija, tikai daži respondent (2%) uz jautājumu atbildēja noliedzoši, un 4% atbildēja, ka nezina. Tas ļauj secināt, ka Siguldas Valsts ģimnāzijas skolnieki ir pietiekami izglītoti šajā jautājumā.
5. Balstoties uz iegūtajiem faktiem par to, kurš ir izdarījis lielāku noziegumu – kukuļa ņēmējs vai kukuļa devējs, var secināt, ka lielākā daļa respondentu uzskata, ka lielāku noziegumu ir izdarījis kukuļa devējs (74%), bet otra puse (35%) uzskata, ka lielāku noziegumu ir izdarījis kukuļa ņēmējs.
6. Respondenti uzskata, ka KNAB pievērš pārāk maz uzmanības ceļu policijai (41%) un iepirkumu uzraudzībai (37%). Taču, neliels skaits aptaujāto uzskata, ka pārāk maz uzmanības tiek pievērsts licenču izsniegšanai (14%) un tirgošanai (18%).
7. Lielākā daļa respondentu, precīzāk, 94%, domā, ka korupciju nevar pilnībā apkarot un tikai 2% aptaujāto uzskata, ka korupciju var apkarot. Kā arī 4% aptaujāto nebija viedokļa par šo jautājumu.
…