Šo diplomdarba tēmu "Krājumu novērtēšanas metodes, to uzskaite un kontrole" izvēlējos, jo krājumu un citu materiālo vērtību uzskaite ir svarīgs un nopietns grāmatveža darbs, kas jāveic saskaņā ar akceptēto uzskaites politiku finansu grāmatvedībā, kā arī ar nodokļu likumdošanas normatīvo aktu nosacījumiem. Uzskaites rādītāji dod uzņēmuma patiesu un apkopotu informāciju, kas tiek izmantota uzņēmuma finansiālo rādītāju atspoguļojumā, tomēr katrā uzņēmumā krājumu uzskaite ir individuāls process, ko iespaido uzņēmuma lielums, uzņēmuma organizatoriskā struktūra ( materiāli atbildīgo personu skaits ), programmnodrošinājums un daudzi citi faktori.
Krājumu atlikumu pareiza novērtēšana, kā arī ilgstoša vienas krājumu novērtēšanas politikas piemērošana ir svarīga, lai salīdzinātu viena uzņēmuma finansu rezultātus ar citiem uzņēmumiem. Un šo krājumu novērtēšanas principus arī nosaka standarti. Lai finansu rezultātus varētu salīdzināt arī starptautiskajā līmenī, svarīgi ir ievērot tieši Starptautiskos grāmatvedības standartus.
Diplomdarbā ir izmantota bibliogrāfiskā pētīšanas metode, jo darbs ir balstīts uz izdotajiem un spēkā esošajiem likumdošanas aktiem un ekonomisko literatūru.
Diplomdarba mērķis - salīdzināt Latvijas finansu grāmatvedības standartā Nr.2 "Krājumi" ar Starptautisko grāmatvedības standartā Nr.2 "Krājumi" ietvertos krājumu uzskaites nosacījumus; izanalizēt Latvijā ar likumu "Par uzņēmuma gada pārskatiem" atļautās krājumu atlikumu novērtēšanas metodes, kā arī salīdzināt iespējamos krājumu uzskaites variantus, un noskaidrot, kādi drošības pasākumi ir jāizved, lai nodrošinātu krājumu saglabāšanu un kontroli pār to izlietojumu un izvirzīt priekšlikumus, kā uzņēmumā veikt krājumu uzskaites kārtību, lai nodrošinātu krājumu saglabāšanu. …