Izvēlējāmies šo tēmu, jo vēlējāmies noskaidrot vai tiešām cilvēki vienu un to pašu krāsu uztver savādāk. Ļoti ieinteresēja šī tēma par krāsu redzi un par to kā cilvēki redz krāsas, tādēļ vēlējāmies izpētīt to sīkāk. Mēs vēlējāmies noskaidrot un palīdzēt izprast cilvēkiem, ka katrs mēs esam individuāls ne tikai emocionāli un garīgi, bet arī esam ar individuālu redzi.
Veicot šo eksperimentu, mēs centāmies noskaidrot, vai tas, ka katrs cilvēks vienu un to pašu krāsu uztver savādāk ( ja mūsu izvirzītā hipotēze ir pareiza ) var ietekmēt mūsu ikdienu un sarežģīt to.
Darba mērķis:
Noskaidrot ,vai izvirzītā hipotēze ir patiesa vai nav;
Uzzināt kā cilvēki redz krāsas.
Uzdevumi:
1) Sameklēt un izanalizēt atbilstošo literatūru.
2) Veikt eksperimentu, kas vai nu apstiprinās, vai noliegs izvirzīto hipotēzi.
3) Apkopot iegūtos rezultātus.
4) Izdarīt secinājumus par darbu.
Hipotēze:
Katrs cilvēks vienu un to pašu krāsu uztver savādāk.
Lai arī lielāko daļu apkārtējās pasaules informācijas mēs uztveram ar redzi, un redzes mehānisms viesiem cilvēkiem darbojas līdzīgi, tomēr sajūtu pasaule katram no mums ir atšķirīga, līdz ar to dažādi cilvēki atšķirīgi uztver vienu un to pašu signālu. Krāsu redzes traucējumu gadījumā cilvēki atšķirīgi uztver dažādas krāsas, daži konkrētas krāsas pat nespēj atšķirt. Krāsu redzes traucējumi nenoliedzami izmaina pasaules uztveri, taču tie neliedz dzīvot normālu, ikdienišķu cilvēka dzīvi.
Cilvēka acs uztver gaismas kairinājumus un pa redzes nervu šķiedrām novada tos galvas smadzenēs, kur rodas krāsu sajūtas. Tās izraisa elektromagnētiskais starojums ar viļņu garumu robežās no 760 nm līdz 380 nm. Noteikta garuma vilnim atbilst konkrēta krāsu sajūta. Taču jāatceras, ka vienādu krāsu sajūtu var izraisīt arī gaismas spektrālā sastāva dažādas kombinācijas.…