Šajā modernās informācijas, globalizācijas, straujo ekonomisko un politisko pārmaiņu laikā, arvien lielāka loma ir kultūrai. Kultūra ir tā, kas ārpus ikdienišķās eksistences, cilvēka dzīvei piešķir jēgu. Cilvēce nevar pastāvēt bez atmiņas, bez kultūras mantojuma. Kultūras mantojums ir viens no valsts stabilitātes garantiem.
Katra cilvēka tiesības ir dzīvot un strādāt kvalitatīvā vidē un būt pasargātam no degradētas vides, kas graujoši ietekmē cilvēka apziņu. Cilvēka veidotā vide veido arī cilvēku. Kvalitatīvi sakārtotā un demokrātiskā vidē sabiedrība ir vairāk orientēta uz vispārcilvēciskajām vērtībām. Tieši tāpēc sabiedrības interesēs ir svarīgi izcelt un parādīt sakārtotas vides piemērus: baznīcas, pilis, lauku sētas un lauku ainavas, pilsētas arhitektūru, pieminekļus, kur mēs varam baudīt autentiskas kultūras vērtības sakoptā vidē.
Kultūras tūrisma, kas ir viena no tūrisma jomām, uzdevums ir tuvināt cilvēkus (tūristus) kultūras mantojumam.
Tūrisms, ir sevišķi kultūras tūrisms, ir vērtība, ekonomiska vērtība. Latvijas ekonomiskās un sociālās augšupejas interesēs ir nodrošināt stabilu starptautiskā, īpaši ienākošā, kā arī vietējā kultūras tūrisma attīstību, lai veicinātu ārzemju tūristu pieplūdumu mūsu valstī un radītu Latvijas iedzīvotājiem jaunas iespējas ceļot, iepazīt dzimto zemi un atpūsties.
Kursa darbs „Kultūras tūrisma produkts Latvijā un tā virzīšana tūrisma tirgū” veidots, balstoties uz teorētiskajiem materiāliem un analizētajiem pētījumiem.
Darba mērķis: balstoties uz pieejamās literatūras un informācijas izpēti un analīzi, izstrādāt priekšlikumus kultūras tūrisma attīstības veicināšanai Latvijā. …