20. gadsimts pasaules vēsturē ir bijis bagāts ar dižiem dramatiskiem notikumiem: divi pasaules kari, Eiropas dalīšana, varu maiņas. Mani īpaši ieinteresēja tēma , kuru šajā darbā pētīšu detalizētāk - Padomju Savienības ilgstošā totalitārā sistēma un tās varas atbalsis Eiropā un Āzijā, šīs parādības atspoguļojums literārā . Viens no visspilgtākajiem darbiem- un tāpēc arī mani ieinteresēja- šīs tēmas izpētei ir angļu rakstnieka Dž. Orvela romāns „Dzīvnieku ferma”, tāpēc mana zinātniski pētnieciskā darba temats līdz ar to ir „Laikmeta atspoguļojums dzīvnieku tēlos angļu rakstnieka Dž. Orvela romānā „Dzīvnieku ferma”” .
Romānu , ko literatūras kritiķi dēvē par antiutopiju, Dž.Orvels nosauc par pasaku. Lai atklātu konkrēto totalitāro sistēmu, bet pasakā tiek izmantota personifikācija, savukārt romānā ienāk simboli, alegorija , groteska, iepazinu precīzāk arī literatūras teoriju. Minētie mākslinieciskie izteiksmes līdzekļi iever sevī iezīmes , kuras reālo dzīvi tēlo līdzībās, pārnestā nozīmē .
Zinātniski pētnieciskā darbā mērķis – atklāt , kā Dž. Orvels attēlo vēsturisko
īstenību ar dzīvnieku tēliem.
Zinātniski pētnieciskā darba uzdevumi:
1.Iepazīties ar mākslinieciskajiem līdzekļiem, kas tiek izmantoti romānā antiutopijā.
2.Izpētīt un analizēt, kā atklāta totalitārā režīma funkcionēšana PSRS Dž. Orvela antiutopijā „Dzīvnieku ferma”, kā tajā izmantota groteska, simboli un alegorija .1. Ieskats teorētiskajās nostādnēs
1.1 Antiutopijas būtība
3. Dž. Orvela darbs „Dzīvnieku ferma”(1944) tiek uzskatīts par spilgtu antiutopijas piemēru. Antiutopija jeb distopija ir literārā žanra paveida- utopijas- spoguļattēls. Utopija tēlo pasauli un iekārtas, kurās viss ir ļoti ideāls, turpretī antiutopija ir negatīvs pretmets - tēlo sabiedrību un cilvēku tajā negatīvi, nomācoši, atsedzot tēlotās sabiedrības negatīvās iezīmes, tās konsekventi novedot līdz galējībai, līdz ar to pasaules aina kļūst distopiska. Dž. Orvels pats izteicies, ka šie romāni nav tikai sociālistisko vai komunistisko režīmu kritika, tie faktiski ir vērsti pret jebkuru totalitāru režīmu, kas ierobežo indivīda sirdsapziņas un darbības brīvību.…