Nu jau vairāk kā divus gadus Latvija ir Eiropas Savienības (ES) pilntiesīga dalībvalsts. Referenduma rezultāti rādīja iedzīvotāju pietiekami lielu atbalstu ES, taču, skatoties pēc pēdējiem pētījumiem un aptaujām1, ES atbalstītāju skaits Latvijā ir sarucis pat uz pusi, salīdzinot ar referenduma rezultātiem2. Rodas jautājums – kāpēc?
Iespējams, ka diezgan liela loma ir arī medijiem, kas diendienā atspoguļo informāciju saistībā ar ES un to saistītiem jautājumiem. Tādējādi arī mediji un plašsaziņas līdzekļi bieži vien veido mūsu priekšstatu par konkrētām lietām un notikumiem sabiedrībā. Arī iedzīvotāju attieksmi pret ES. Tāpēc ir svarīgi izpētīt mediju saturu (gan Latvijas, gan reģionālos medijus), lai noskaidrotu, kādu iespējamo attieksmi tie rada attiecībā uz ES Latvijas sabiedrībā. Vai tas varētu būt viens no iemesliem, kādēļ ik pa laikam notiek diezgan krasas Latvijas iedzīvotāju attieksmju maiņas attiecībā pret dalību ES? Vai iespējams vilkt paralēles starp medijos sniegto informāciju un iedzīvotāju pārliecību un domām pret ES?
Pētījumā tika veikta Latvijas lielāko drukāto mediju, laikrakstu „Diena”, „Latvijas Avīze” un „Neatkarīgā Rīta Avīze Latvijai”, 2006. gada oktobra numuru kontentanalīze saistībā ar rakstiem par Eiropas Savienību. Pētījumā tika izanalizēti visi raksti iepriekšminētajos laikrakstos, kur parādījās vārdi – Eiropas Savienība vai saīsinājums ES.…