Vēsturisko, politisko un ekonomisko apstākļu rezultātā Latvijā izveidojās kultūrvēsturiskie apgabali – Kurzeme, Zemgale, Vidzeme, Latgale un Sēlija. Katrā no novadiem gadsimtu laikā izveidojās raksturīgā tautastērpu valkāšanas tradīcija, kura atspoguļo reģiona kultūru.
Tautas tērps ir viens no Latvijas valsts simboliem, kas ietver sevī latviešu nācijas identitāti un pašapziņu. Latvieši no paaudzes paaudzē pārmantotaja tērpu aušanas un izšūšanas tradīcijas, saglabājot un papildinot latviešu kultūras mantojumu. Latgales tautastērps sniedz ieskatu reģiona vēsturiskajā izpētē, ar kura palīdzību var izprast Latvijas kultūras daudzveidību.
Šajā pētījumā autors sniedz ieskatu Latgales tautastērpa raksturīgākājās īpatnībās, ar mērķi veicināt Latgales tautastērpa pētniecību un aizsardzību.
Darba mērķis: Izveidot Latgales tautastērpa sastāvdaļu pārskatu izklāstu, kā arī veikt tautastērpa saglabāšanas problēmas aktualitātes analīzi.
Hipotēze: Lai gan Latgales tautastērps ir nozīmīga kultūras un vēsturiska mantojuma sastāvdaļa, sabiedrības zināšanas un interese par tautastērpu ir nepietiekama, kas var apdraudēt tā turpmāku saglabāšanu un pārmantošanu.…