Add Papers Marked0
Paper checked off!

Marked works

Viewed0

Viewed works

Shopping Cart0
Paper added to shopping cart!

Shopping Cart

Register Now

internet library
Atlants.lv library
FAQ
2,49 € Add to cart
Add to Wish List
Want cheaper?
ID number:683508
 
Author:
Evaluation:
Published: 07.02.2010.
Language: Latvian
Level: College/University
Literature: 6 units
References: Used
Table of contents
Nr. Chapter  Page.
1.  IEVADS    3
3.  Kā ierobežot emigrāciju uz citām valstīm?    6
4.  Emigrācijas popularitāte jauniešu vidū    8
5.  NOBEIGUMS    10
6.  Literatūras saraksts    11
Extract

Strukturālais funkcionālisms ir paradigma, uzskatot, ka cilvēku dzīve un attiecības ir strukturētas. Struktūra tiek konstatēta tad, ja atsevišķas darbības un attiecības regulāri atkārtojas. Sabiedrībā notiekošais ir izskaidrojams ar sabiedrības kultūras un sociālās struktūras palīdzību. Visa pamatā ir sabiedrība, kura sastāv no galvenajiem orgāniem (šajā gadījumā tā var būt valdība vai kādi citi sociālajā vidē noteicošie līderi) un citiem elementiem (šajā gadījumā tos uzskatīsim par emigrantiem), kuri ir savstarpēji saistīti un regulāri mijiedarbojas. Protams, liela nozīme sabiedrības līdzsvara veidošanā ir gan šīs sabiedrības līderiem, gan pārējiem – tautai, bet, ja notiek kāda elementa „izkrišana” (notiek emigrācija), sabiedrībā pamazām var rasties nekārtības, diskomforta sajūta. Tātad, secināms, ka kaut kas no šīs mijiedarbības nav funkcionējis tā, kā tas ir plānots.
Vārds migrācija apzīmē cilvēku vai dzīvnieku pārvietošanos (dzīves vietas maiņu uz ilgu vai neilgu laiku) valsts robežās un ārpus tās. Var būt arī iekšējā migrācija, kad pārvietošanās notiek valsts robežās (no viena reģiona uz citu). Imigrācija ir ieceļošana kādā konkrētā teritorijā, bet emigrācija apzīmē izceļošanu no tās. Tieši emigrācija arī būs mans tālākais apskates objekts.
Par emigrācijas iemeslu var būt dažādi apstākļi – gan politiskie, gan ekonomiskie, gan personiskie un daudzi citi. Tomēr, visbiežāk sastopamie iemesli balstās tieši ar iedzīvotāju ekonomisko stāvokli. Ceļojot uz ārzemēm, iedzīvotāji ar to domā sasniegt labākus dzīves un sociālos apstākļus, kas šajās dienās vairāk akcentējams uz valsts nespēju sniegt ekonomisko atbalstu. …

Author's comment
Load more similar papers

Atlants

Choose Authorization Method

Email & Password

Email & Password

Wrong e-mail adress or password!
Log In

Forgot your password?

Draugiem.pase
Facebook

Not registered yet?

Register and redeem free papers!

To receive free papers from Atlants.com it is necessary to register. It's quick and will only take a few seconds.

If you have already registered, simply to access the free content.

Cancel Register