Secinājumi
Darba gatavošanas laikā sapratu cik grūti ir iegūt un noskatīties filmas, kas tika uzņemtas 50. gados. Savās interesēs uzzināju, kur ir iespēja tās aplūkot un kādas darbības pirms tam būtu jāveic. Domāju, ka kādreiz, kad radīsies iespēja, to noteikti arī izdarīšu, jo sapratu, ka ir nozīmīgi pārzināt arī pašmāju kino, ne tikai ārzemju, kā tas visbiežāk ir mūsdienās.
Atklāju, ka esmu izskatījusi ļoti interesantu laika posmu latviešu kinematogrāfijā – laiku, kad tika atsākta kino industrijas izveide, kas līdz 50. gadiem īsti tā arī nebija spējīga attīstīties un drīzāk bija kā fantāzija. Filmas, kas tika uzņemtas šajā laikā palīdzeja veidot sapratni, kas patīk un, kas ir svarīgs skatītājiem, palīdzeja gūt pieredzi filmas veidošanā un deva iespēju atrast talantīgus aktierus, kas pierādīja sevi un turpināja savu darbību arī turpmākos gados. Šos aktierus vēljoprojām atceras arī mūsdienās un bieži saista ar varoņiem, ko viņi ir atveidojuši.
Šajā laika posmā ar katru filmu ir novērojami uzlabojumi uzņemšanā. Turklāt,manuprāt, izteiktā kritika par šīm filmām bija objektīva. Katrā avīžu rakstā par filmām tika izteikts, ka mazās norādes par nepilnībām ir tikai tādēļ, lai turpmāko filmu veidošana un izgatavošana būtu veiksmīgāka. Šajā laikā kritika nebija veltīta, lai nopeltu, bet gan lai mudinātu uz veiksmīgu kinematogrāfijas attītību. Jāsaka, ka 1955.-1960. gadā veidotās filmas bija labs atspēriena punkts pārējām, turpmāk veidotajām, filmām.
…