Ja iet runa par valsts pārvaldi, tad tiek pieminētas trīs pastāvošas neatkarīgas varas, taču pastāv uzskats, par ceturtās varas pastāvēšanu: ideoloģiskā plašsaziņas līdzekļu vara.
Viennozīmīgi šai varai ir liela ietekme arī uz pārējām trīs varām: tiesas, izpildvaru un likumdošanas varu. Jo šī vara ir balstīta uz cilvēku pārliecību, uzskatiem. Katrai ideoloģijai ir sava mērķauditorija, izpildīšanas mehānisms, izmantošanas uzdevumi utt.
Ikviena ideoloģija ierobežo, nav iespējams izveidot vienotu ideoloģiju, kas derētu ikvienam un būtu universāla, kaut arī ikviena ideoloģija pozicionē sevi kā vienīgo un pareizo. Politoloģija ir zinātne par politiku . Tajā iekļaujas pētījumi par struktūru un procesiem valdībā vai jebkurā citā ekvivalentā sistēmā, kas nodrošina drošību, likumību un citas sabiedrības eksistencei nepieciešamas lietas. Tādēļ tā tiek iekļauta tirdzniecības savienībās, reliģiskās sistēmās un citās intelekta izpausmes jomās. Politoloģijas akcents ir vērsts varai tās nodošanai, dalīšanu sabiedrībā, tāpat ar dažādu konfliktu situāciju analizēšanu. Politoloģijas izpēte ir sarežģīta un aktīvi tiek izmantota politiskajā dzīvē varbūt tāpēc arī pievelk lielu interesi un vēlmi to pētīt un veikt savu personīgo izpēti un analīzi.