Secinājumi
Šo darbu veicu, jo vēlējos izpētīt uzņēmējdarbības vidi, kurā plānoju darboties. Latvijā ir samērā maz dabas resursu, tādēļ būtu jāattīsta nozares, kurās dabas resursi būtu jaizmanto minimāli. Kā piemēru varu minēt to, ka vajadzētu vairāk attīstīt kokapstrādes rūpniecību, nevis zāģmateriālu eksportu, tādējādi vairāk nopelnītu paši uzņēmēji un arī valsts būtu ieguvēja, jo tas ienestu vairāk naudas valsts budžetā. Pašreizējā situācijā, nebūtu ieteicams nodarboties ar lauksaimnīecību, jo dēļ tā, ka patreiz Latvijas zemnieki ir „apdalīti” no ES puses ar tiešajiem maksājumiem, kā rezultātā daudzi ir spiesti likvidēt savas saimniecības.
Runājot, par Latvijas cilvēku resursiem. Situācija ir ļoti bēdīga, jo skatoties uz kopējo iedzīvotāju skaitu, ļoti daudz cilvēki pamet valsti. Starp tiem, kas izlemj aizbraukt ir daudz izglītotu cilvēku, kas, paliekot Latvijā, spētu nest lielu iegūldijumu valsts ekonomikā un attīstībā. Vēl viena problēma ir zemais darba atalgojums, kura dēļ daudzi izvēlas nestrādāt, bet saņemt valsts pabalstus, tādējādi nevis ienes naudu valsts budžetā, tieši otrādāk regulāri to tukšo. Tie parasti ir iedzīvotāji ar zemu izglītības līmeni, kas nespēj atrast labi atalgotu darbu.
Kapitāla resursi Latvijā ir mazi, bet tiem ir tendence pieaugt. Valdībai būtu javēic vairāk pasākumu, kas pievilinātu ārvalstu investorus, samazinot birokrātijas apmērus un piesaistot ar dažādiem nodokļu atvieglojumiem. Būtu jārod iemesls padomju laiku atstātajam mantojumam, šeit es domāju par pamestajām rūpniecības ēkām, kurās iegūldot samērā mazus līdzekļus varētu atsākt ražošanu, tādējādi rastos jaunas darba vietas un palielinātos nauda, kas ieplūst valsts budžetā.
Manuprāt, Latvija ir labvēlīga vieta biznesa uzsākšani, jo ir vēl daudz biznesa sektori, kuri vēl tikai attīstās, tādēļ tajos ir viegli iekļūt. Ir vajādzīga velme kaut ko uzsākt un skaidrs mērķis uz kuru tiekties.
…