Pēdējo divdesmit gadu laikā (21. gadsimtā) imigrantu skaits Latvijā ir krasi pieaudzis. To sekmējušas plašās, arvien pieaugošās imigrantu plūsmas no konfliktu zonām karadarbības nodarbinātajās Tuvo austrumu un Ziemeļāfrikas valstīs. Tendence imigrantiem masveidā ieplūst Eiropas valstīs 21. gadsimtā plaši apspriesta un pētīta gan sabiedrībā, gan valdībā, bieži par to ziņojot arī masu medijiem.
Tomēr pēdējo gadu laikā diskusijas par imigrantu uzņemšanu Latvijā saasinājušās saistībā ar 2015. gada Eiropas Komisijas uzspiesto prasību valstij izmitināt patvēruma meklētājus. Valdības lēmums imigrantus uzņemt sabiedrībā radījis krasu viedokļu dažādību. Daļa aktīvi nostājušies pret imigrantu izmitināšanu ar protestiem, kamēr citi to uzņemšanu atbalstījuši sociālajos tīklos. Tomēr patiesā vispārīgā Latvijas iedzīvotāju attieksme pret imigrantiem pēdējos gados paliek nenoskaidrota.
Latvijas sabiedrībā aktīvi apspriestie, tomēr neviennozīmīgie viedokļi par imigrantu uzņemšanu valstī pamato zinātniskās pētniecības darba mērķi – izpētīt Latvijas iedzīvotāju attieksmi pret imigrantiem un izpratni par ar imigrāciju saistītiem problēmjautājumiem.
Darba uzdevumi:
1. Iepazīties ar literatūru par imigrāciju;
2. Analizēt statistikas datus par imigrāciju Latvijā;
3. Izstrādāt un veikt aptauju par Latvijas iedzīvotāju attieksmi un informētību par imigrantiem un galvenajiem imigrācijas problēmjautājumiem;
4. Apkopot un izanalizēt iegūtos rezultātus.…