Kopš Latvija ir iestājusies Eiropas Savienībā un NATO daudz tiek diskutēts par izmaiņām mūsu valsts ekonomiskajā un sociālajā sistēmā. Tiek prognozēti daudzi kā pozitīvi tā negatīvi procesi, kas saitīti ar iestāšanos ES un NATO.
Referāta tēmu “Latvijas iestāšanās NATO un ES sociālais un ekonomiskais vērtējums” izvēlējāmies tāpēc, ka gribējām izpētīt dažādus viedokļus par Latvijas pievienošanos ES un NATO. Mūsu mērķis bija tuvāk izpētīt Latvijas ekonomisko un sociālo attīstību saistībā ar šīm organizācijām, jo sevišķi attiecībā uz NATO, jo par to sabiedrībai ir pieejams ļoti mazs informācijas klāsts. Turklāt par ES informācija iedzīvotājiem ir pieejama pārāk daudz, kas savukārt apgrūtina svarīgāko faktu izcelšanu. Mūsu mērķis bija izvērtēt ES un NATO pozitīvās un negatīvās puses un Latviju pēc iestāšanās abās šajās organizācijās.
ES kopējais tirgus
ES ekonomiskās darbības pamats ir iekšējais vienotais, kopējais tirgus ar to veidojošām četrām brīvībām. Šāda pieeja noteikta 1957.gadā parakstītajā Eiropas Ekonomiskās kopienas (EEK) dibināšanas – Romas līgumā. 1993.gadā EEK oficiāli tika pārdēvēta par Eiropas Kopienu, bet EEK līgums par Līgumu par Eiropas kopienu (LEK).…