Pēc neatkarības atjaunošanas Latvijas valsts veikusi sarežģītu, pretrunu pilnu ekonomikas transformācijas ceļu. Relatīvi īsā laikā ir izdevies liberalizēt ārējo tirdzniecību un cenas, atjaunot privātīpašumu un izveidot tirgus ekonomikai nepieciešamās institūcijas.
Viens no darbības virzieniem, kādos Latvija pēdējo gadu laikā sāk attīstīt ir investīciju uz ārvalstīm. Tās pakāpeniska ar katru gadu palielinās. Visvairāk Latvijas valsts, privātie uzņēmumi, privātpersonas investē ārvalstīs tādās nozares kā mazumtirdzniecība un vairumtirdzniecība, finanšu starpniecība, kā arī darījumos ar nekustamo īpašumu.
Kā zināms, investējot līdzekļus, vienmēr pastāv risks, vai tas atmaksāsies. Latvija šajā ziņā ir jauna valsts un tāpēc nereti Latvijas investīcijas kādā valstī ir vērojamas ar „-„ zīmi.
Darba mērķis ir iepazīties ar teorētiskiem jautājumiem par investīcijām, to jēdzienu, klasifikāciju, kā arī uzzināt Latvijas investīciju pēdējo gadu izmaiņas uz ārvalstīm, valstis kādās Latvija investē visvairāk, kā arī darbības sfēras, kurās tā investē.
Par darba avotiem kalpoja vispārējā un speciālā literatūra un pieejamie informācijas resursi globālajā tīmeklī.
Šis referāts varētu būt interesanta lasāmviela studentiem, kā arī tiem, kas interesējas vai pat vēlas kļūt par investatoriem. Kā arī tas būtu labs palīgmateriāls mācību literatūrai skolotājiem un skolēniem.
Maksājuma bilance ir statistikas pārskats, kas atspoguļo Latvijas saimnieciskos darījumus ar pārējām valstīm. Tajā pārskatā atspoguļoti darījumi, kuri saistīti ar precēm, pakalpojumiem, ienākumiem un pārvedumiem, un tie neto darījumi, kuri rada finanšu prasības („Aktīvi”) vai finanšu saistības („Pasīvi”) pret pārējām valstīm. Maksājuma bilance ietver tekošo kontu, kapitāla un finanšu kontu un novirzi.
Finanšu kontā ietver darījumus ar finanšu aktīviem un finanšu pasīviem starp rezidentiem un nerezidentiem.…