Mans darba mērķis – raksturot lauku tūrisma sektoru un naktsmītnes Latvijā. Lai attīstītu lauku tūrismu Latvijā nepieciešamas diezgan lielas investīcijas infrastruktūras attīstībai – ezeru, upju, mežu tuvumā, lai būtu iespēja piedāvāt klientiem naktsmītni un dažādus pakalpojumus, kā piemēram zirgu izjādes, ūdens sporta iespējas u.c. Kaut gan Latvija šobrīd saņem ievērojamu starptautisko palīdzību no daudzām valstīm un starptautiskām organizācijām (visievērojamākā palīdzība tiek sniegta PHARE programmas ietvaros, SAPARD noteikumi paredz palīdzības palielināšanu un lielākas investīcijas tieši lauku attīstībai), nepietiekamo investīciju apjoms laukos ir atstājis ietekmi uz lauku infrastruktūru. Rezultātā ir nepietiekama apgāde ar elektroenerģiju, ūdens nodrošinātību un attīrīšanas iekārtām. Daudzām lauku saimniecībām un naktsmītnēm nav pieejamas telekomunikācijas. Nolietojies un nepietiekošā daudzumā ir meža ceļu tīkls.
Neskatoties uz visiem šiem negatīvajiem aspektiem un nepietiekamajām investīcijām Latvijai ir lielas perspektīvas lauku tūrisma naktsmītņu radīšanai, jo Latvijā ir pievilcīga dabas vide ar upēm, ezeriem un mežiem. Un lēnās rūpniecības attīstības dēļ, kā arī salīdzinoši nelielā iedzīvotāju blīvuma dēļ apkārtējā vide ir nepiesārņota. Līdz ar to var secināt, ka vide Latvijā ir ļoti piemērota lauku tūrisma mītņu celtniecībai un ekotūrisma attīstībai. To nodrošina ne tikai Latvijas daba, bet arī meža ekosistēmu daudzveidība, reto un aizsargājamo sugu un biotopu lielā sastopamība. Ļoti svarīgs faktors ir tāds, ka Latvijā ir pietiekami daudz videi nekaitīgu materiālu, kurus var izmantot lauku tūrisma mītnu celtniecībai.
Pēc manām domām, jaunu lauku naktsmītņu radīšana Latvijas pagastos varētu ne tikai piesaistīt tūristus, bet arī mazināt lielo bezdarba līmeni pagastos (pēc centrālās statistikas biroja datiem Balvu rajonā bezdarba līmenis ir sasniedzis 35%, un tas nav pats zemākais valstī).…