Secinājumi
1. PSRS bija militarizēta valsts, kurā varmācīgi bija iekļautas daudzas nācijas.
2. Jau pirmajos pēckara gados tika sekmēta imigrantu ieceļošana Latvijā no visa PSRS. 10 pēckara gadu laikā Latvijā iebrauca apmēram 500 000 PSRS iedzīvotāju, kuri meklēja labākus dzīves apstākļus. Komunistiskā partija administratīvajā, pārvaldes un uzraudzības sistēma visur iecēla uzticamus partijas kadrus no PSRS
3. Latvija un pārējās Baltijas republikas bija visstingrāk kontrolētās okupētās zemes, jo tajās dzīvoja savulaik neatkarību jau izcīnījušas nācijas, kuras bija guvušas ievērojamus sasniegumus neatkarības gados.
4. 80. gados latviešu tauta bija nonākusi tuvu izzušanai
5. Latvijas PSRS Augstākā padome 80. gadu beigās pieņēma valodu likumu, tas par vienīgo valsts valodu Latvijā noteica latviešu valodu.
6. PSRS sabrukums bija pakāpenisks, no 1990. gada 11. marta līdz 1991. gada 26. decembrim, kas paātrinājās pēc 1991. gada. PSRS atzina1940. gadā okupēto Baltijas valstu pilnīgu neatkarību.
7. 20. janvārī notika uzbrukums Latvijas Republikas Iekšlietu ministrijai Rīgā. Apšaude bija arī Vecrīgā un Bastejkalnā. Vairāki cilvēki tika nogalināti un ievainoti.
8. Baltijā, līdzīgi kā PSRS, sabiedrības vairākums uztvēra M. Gorbačova kursu kā kārtējo kompartijas kampaņu, kurai nav vērts pievērst uzmanību, jo nekādas nopietnas izmaiņas tāpat nenotiks.
9. 1990. gada 4. maijā tika atjaunota Satversmes sapulces. Pēc Latvijas Neatkarības deklarācijas pieņemšanas 1990. gada 4. maijā pastiprinājās Latvijas, tāpat kā pārējo Baltijas valstu ekonomiskā blokāde no PSRS puses, jo PSRS vadība un PSRS prezidents Mihails Gorbačovs neatkarību neatzina.
10. 1991. gada novembrī uz PSRS pamatiem mēģināja izveidot bijušo padomju republiku konfederāciju ar kopīgiem bruņotajiem spēkiem un ārpolitiku,
11. 1991. gada 22. augustā sākās Latvijas neatkarības atjaunošanas starptautiskā atzīšana. …