Add Papers Marked0
Paper checked off!

Marked works

Viewed0

Viewed works

Shopping Cart0
Paper added to shopping cart!

Shopping Cart

Register Now

internet library
Atlants.lv library
FAQ
1,99 € Add to cart
Add to Wish List
Want cheaper?
ID number:250239
 
Author:
Evaluation:
Published: 08.03.2005.
Language: Latvian
Level: Secondary school
Literature: 5 units
References: Not used
Table of contents
Nr. Chapter  Page.
  Ievads    3
  Rūpniecība    4
  Lauksaimniecība    6
  Bankas un finanses    8
  Izglītība    9
  Nobeigums    10
  Izmantotā literatūra    11
Extract

Latvijas brīvības atgūšana un starptautiskā atzīšana pēc Pirmā pasaules kara bija liels notikums Latvijas vēsturē, kura bija kara laikā izpostīta, sagrauta un izlaupīta. Latviju bija nepieciešams atjaunot no jauna, kā zemi un kultūru. Latvija nesaņēma kara zaudējumu atlīdzību no Vācijas, atšķirība no Beļģijas un Francijas. Krievija par kara zaudējumiem izmaksāja 4 miljonus zelta rubļu, taču tas nebija nekas, salīdzinot ar to, ko krievi kara laikā aizveda uz Krieviju. Pilnīgi no nulles bija jāsakārto saimnieciskā dzīve, lai Latvija varētu eksistēt kā valsts.
Latvija savas īsās brīvvalsts pastāvēšanas vēsturē bija diezgan spilgta. Latvija eksportēja uz ārvalstīm dažādas saimniecībai noderīgas lietas. Protams, Latvija uz ārvalstīm eksportēja arī pārtikas produktus. Manuprāt, 1920-1940 gadi bija tie gadi, kad Latvijai bija dzīves uzplaukums un Latvija bija viena no attīstītākajām valstīm Eiropā.

Rūpniecība

Rūpnīcu un fabriku evakuāciju uz Krieviju Pirmā pasaules kara laikā (pavisam izveda 523 uzņēmumus), kā arī kara postījumi bija pilnībā iznīcinājuši Latvijas rūpniecību.
Latvijā 1920. gadā rūpniecībā bija nodarbināti tikai 20 000 cilvēki. Rūpniecība pamazām sāk palielināties jeb paplašināties. Par svarīgākajām rūpniecības nozarēm bija kļuvušas kokapstrāde, metālapstrāde, tekstilrūpniecība pārtikas rūpniecība, celtniecības materiālu ražošana, apģērbu un apavu ražošana un ķīmiskā rūpniecība. Visās minētajās nozarēs tika izmantotas vietējās izejvielas, vai arī bija nepieciešams nolīgt augsti kvalificētu darba spēku. Rūpniecības attīstību sekmēja lētais darba spēks, kvalitāte un valsts muitas politika. Preču kvalitāti garantēja valsts noteiktā preču kontrole. Rūpniecības attīstību veicināja arī stabilas infrastruktūras izveidošanās. Bez rūpniecības attīstījās arī dzelzceļu un autobusu satiksme. …

Author's comment
Load more similar papers

Atlants

Choose Authorization Method

Email & Password

Email & Password

Wrong e-mail adress or password!
Log In

Forgot your password?

Draugiem.pase
Facebook

Not registered yet?

Register and redeem free papers!

To receive free papers from Atlants.com it is necessary to register. It's quick and will only take a few seconds.

If you have already registered, simply to access the free content.

Cancel Register