Add Papers Marked0
Paper checked off!

Marked works

Viewed0

Viewed works

Shopping Cart0
Paper added to shopping cart!

Shopping Cart

Register Now

internet library
Atlants.lv library
FAQ
4,99 € Add to cart
Add to Wish List
Want cheaper?
ID number:993946
 
Author:
Evaluation:
Published: 06.11.2007.
Language: Latvian
Level: College/University
Literature: n/a
References: Used
Extract

Eiropā un visā pasaulē tūrisms ir viena no nozīmīgākajām un visstraujāk augošajām nozarēm un tiek uzskatīts par stratēģisku ekonomikas attīstības un nodarbinātības prioritāti.
Saskaņā ar pasaules Tūrisma organizācijas statistikas datiem, tūrisms un ar to saistītās nozares katru gadu veido 10,4% no pasaules IKP, tajā ir nodarbināti aptuveni 200 miljoni cilvēku, un gandrīz 700 miljoni cilvēku dodas starptautiskās tūrisma maršrutos, teikts Latvijas Republikas ziņojumā par Latvijas tautsaimniecības attīstību.
Tūrisma attīstību Latvijā kavējuši daudzi faktori. Būtiskas problēmas ir saistītas ar nepietiekamo tūrisma mārketingu vietējā un ārzemju tirgū, tūristu vēlmēm, neatbilstošas kvalitātes transporta un tūrisma infrastruktūru un pakalpojumiem.

Nozares vispārīgais raksturojums

“Tūrisms ir pakalpojumu un produktu komplekss, kas kalpo, lai apmierinātu patērētāja, uzņēmējdarbības un sabiedriskā sektora pieprasījumu pēc iekšzemes un ārvalstu ceļojumiem. Tūrisms ir lielā mērā decentralizēts un caurvij visu tautsaimniecību, pateicoties tā mobilitātei un tūristu vajadzību dažādībai, kā arī tāpēc, ka ar tūrismu saistītie pakalpojumi un produkti tiek pirkti pirms ceļojuma, ceļojuma laikā un dažreiz pat pēc ceļojuma.”
Lauku attīstība ir viena no aktuālākajām Latvijas reģionālās attīstības problēmām. 30 % valsts iedzīvotāju, dzīvo laukos, kas aizņem Latvijas teritorijas lielāko daļu. ES ir atzinusi, ka – lai nodarbotos ar tradicionālajām saimniekošanas nozarēm laukos, apsaimniekotai zemes platībai jābūt ne mazākai par 50 hektāriem. Latvijā tikai 6.4 % ir tādu zemes īpašnieku, kam apsaimniekotās zemes platības ir lielākas par 30 hektāriem, bet 64.8 % veido tādi zemes īpašnieki, kas apsaimnieko 2 – 10 hektāru zemes. Arvien vairāk Latvijas zemnieki sāk, ka pēc iestājas ES mazie zemnieki nespēs vairs eksistēt un konkurēt ar lielajām zemnieku saimniecībām, kas savu produkciju piedāvās vietējam un ES tirgum. Līdz ar to mazie Latvijas zemnieki, meklējot veidus, kā vairāk nopelnīt, izmatojot raksturīgās lauksaimniecības zemes, ūdeņu un mežu iespējas, sāk attīstīt dažādas netradicionālās lauksaimniecības formas…

Author's comment
Load more similar papers

Atlants

Choose Authorization Method

Email & Password

Email & Password

Wrong e-mail adress or password!
Log In

Forgot your password?

Draugiem.pase
Facebook

Not registered yet?

Register and redeem free papers!

To receive free papers from Atlants.com it is necessary to register. It's quick and will only take a few seconds.

If you have already registered, simply to access the free content.

Cancel Register