Tūrisma pirmsākumi meklējami jau vairākus gadu tūkstošus pirms mūsu ēras. Gadsimtu gaitā no vienkāršas izklaides, piedzīvojumu meklēšanas, svētceļojumiem, tūrisms ir izaudzis visā tā lielajā daudzveidībā un šodien norisinās gan uz sauszemes, gan tās dzīlēs, gan uz ūdens, gan ūdenī, gan gaisā, ietverot arī ceļošanu kosmosā.
Latvijas izdevīgais ģeogrāfiskais novietojums, bagātais vēstures un kultūras mantojums, kā arī neskartā daba ir lieliski priekšnosacījumi tūrisma attīstībai.
Lauku tūrisms ir lauksaimniecības nozare, kas dod iespēju pašmāju iedzīvotājiem, kā arī ārzemju tūristiem aplūkot Latvijas krāšņo un vēsturiski nozīmīgo ainavu.
Liela daļa zemnieku arvien mazāk gūst labumu no lauksaimniecībā apstrādājamās zemes. Tāpēc lauku iedzīvotāji, ieguldot nelielu kapitālu, sakārtojot apkārtni un ražošanā neizmantotās ēkas, pievēršas lauku tūrismam. Šis uzņēmējdarbības veids ļauj pelnīt visu gadu, lai gan ienākumu lielums sezonās ir atšķirīgs. Tādējādi tiek investēti līdzekļi lauku rajonu attīstībā.
Tūrisms ir viena no Latvijas prioritārajām tautsaimniecības nozarēm, kuras pakalpojumi vienlaikus ir arī eksportprece un, kam it īpaši lauku apvidos ir sociāla un reģionālo attīstību veicinoša ietekme.
Pētijuma objekts ir tūrisma nozare, pētijuma priekšmets - lauku tūrims Latvijā
Darba mērķis: Izpētīt Latvijas tautsaimniecības ieguvumu no lauku tūrisma un tā sasniegšanu kavējošos faktorus.
Kursa darba mērķa sasnigšanai izvirzītie darba uzdevumi:
1.pamatojoties uz iegūto literatūru, raksturot lauku tūrismu;
2.izpētīt tūrisma politiku Latvijā;
3.izpētīt lauku tūrisma nozīmi tautsaimniecībā;
4.veikt lauku tūrisma SVID analīzi;
5.izanalizēt lauku tūrisma pašreizējo situāciju;
6.pamatojoties uz analīzes rezultātiem, izvirzīt lauku tūrisma attīstības kavējošos faktorus.…