Latvijā lauku tūrisms pašlaik ir kļuvis par populāru lauku ekonomikas dažādošanas veidu, jo lauksaimniecība cieš pakāpenisku lejupslīdi.. Nozares svarīgākā nozīme ir lauku ekonomikas diversifikācija laukos, veidojot mazos uzņēmumus, dodot darbu lauku iedzīvotājiem. Lauku tūrisms pozitīvi ietekmē lauku teritoriju attīstību, stimulē kultūrvēsturisko objektu un vides uzturēšanu, tradīciju kopšanu, seno arodu un amatu prasmju saglabāšanu un atjaunošanu. Gandrīz visi viesu uzņemšanai nepieciešamie resursi un pakalpojumi ir pieejami uz vietas un iegūtie naudas līdzekļi atgriežas reģiona/ teritorijas ekonomiskajā apritē.
Nereti tūrisms tiek uzskatīts par vienīgo ekonomisko risinājumu mazāk attīstītajos lauku rajonos. Tomēr, kā pierāda pētījumi, visveiksmīgāk lauku tūrisms kalpo kā papildienākumu avots, lai panāktu ekonomikas daudzveidošanu, nevis kļūtu par vietējo iedzīvotāju pamatnodarbošanos.
Lauku uzņēmējam ir vismaz četri iemesli, lai nodarbotos ar lauku tūrismu:
1. lauku tūrisms ir labs papildus peļņas un skaidras naudas avots zemniekiem;
2. tā ir iespēja racionāli izmantot brīvās dzīvojamās telpas, zemi, kas nav piemērota lauksaimnieciskajai ražošanai, vai arī ainavu, kuru citiem mērķiem izmantot nav lietderīgi;
…