Kopš senseniem laikiem cilvēki ir ceļojuši, lai meklētu pārtiku, pārvadātu preces, rastu piedzīvojumus vai vienkārši lai uzzinātu, kas atrodas aiz nākamā kalna, un lai atklātu jaunas zemes. Sākumā viņi pārvietojās ar dzīvniekiem. Taču jau pirms 5000 gadiem tika uzbūvētas pirmās laivas un pirmie braucamrīki uz riteņiem.
Tūkstošiem gadu laikā transporta veidi ir būtiski mainījušies. Kuģu būvētāji konstruēja labākas buras un stūrēšanas mehānismus. Sauszemes transporta vajadzībām izveidoja dažādu veidu ratus un karietes. Šīs pārmaiņas noritēja lēni, taču bija ļoti efektīvas. Vēlāk, 19.gadsimtā, notika straujas pārmaiņas preču pārvadāšanā. Eiropā inženieri izgudroja un uzbūvēja dzelzceļu – ātru un drošu sauszemes transportlīdzekli, kas savukārt radīja pārmaiņas daudzu cilvēku dzīvē. Pa dzelzceļu preces varēja transportēt daudz ātrāk un efektīgāk nekā agrāk.
20.gadsimta sākumā notika nākamais lēciens transporta attīstībā. Uz ceļiem parādījās pirmie automobiļi, bet gaisā – pirmie lidaparāti. Piepeši pārmaiņu gaita kļuva arvien straujāka. Automobiļi kļuva lētāki un bija labāk konstruēti, lidmašīnas būvēja lielākas un ātrākas, okeāna lainerus arvien ērtākus un kravas kuģus – lielākus. Jebkurā transporta jomā sāka izmantot arvien jaudīgākus dzinējus. Turklāt šie uzlabojumi palielināja transportlīdzekļu komfortu un drošību.
Jau 20.gadsimta 60.gadu otrajā pusē cilvēki uzkāpa uz Mēness. Nākamajā desmitgadē virsskaņas aviolaineris Concorde ceļojumu no Londonas līdz Ņujorkai veica nepilnās trīs stundās. …