Nobeigums.
Lielās franču revolūcijas nozīmība bija saistāma ar tās politisko ietekmi un notikumiem, kas skāra ne tikai nabadzīgākos iedzīvotājus, bet arī vidējo un augstāko sabiedrības slāni. Tās ietekme uz kultūru bija neiedomājama, jo šī revolūcija bija viena no pirmajām, kas mainīja līdzšinējo kārtību un tādā veidā nosacīti ietekmēja arī ārpolitiskos notikumus, kuri, savukārt, atstāja ietekmi uz citu valstu attīstību un arī uz mūsdienām. Lielās franču revolūcijas laikā mainījās uzskati par reformām – tās tika uzskatītas par vajadzīgām, un pat vēlamām. Šis bija pārmaiņu periods, kura ietvaros tika veikta apzināta veco vērtību pārveide un jauno radīšana.
Kopumā jāsecina, ka Lielā franču revolūcija liberalizēja sadzīvi un tajā pašā laikā ļāva lielāku rīcības brīvību. Tās lielākais nopelns bija "Cilvēka un pilsoņa tiesību deklarācija", kura atzina cilvēka tiesības uz „brīvību, vienlīdzību un brālību”. Tas bija nopietns pagrieziena punkts Francijas attīstībā un sabiedriskās iekārtas centienos kļūt brīvākai.
Kultūras attīstības periods ir saistāms arī ar laiku pirms revolūcijas – tad, kad tikai sāka veidoties cēloņi apvērsumam, kā arī ar laiku pēc Lielās franču revolūcijas – Napoleona Bonaparta valdīšanas periodu. Lai gan sākotnēji šķiet, ka kultūras parādības ir daudznozīmīgas un neskaidras, taču vēlāk rodas iespaids, ka to visu pamātā ir secīgi notikumi, kas ļauj apjaust to daudz slāņaino būtību un ietekmi uz vēlāko attīstību gan valsts teritorijā, gan arī visas Eiropas mērogā.
Lielā franču revolūcija jāvērtē kā sarežģīts laika periods, kura laikā tika veiktas ievērojamas reformas – gan politikā un saimniecībā, gan kultūrā un mākslā.
…