6. Secinājumi
1. Viens no pirmajiem uzticēšanās faktoriem, kas atklājās, analizējot visas intervijas bija respondentu lasīšanas ilgums. Gandrīz visi respondenti atzina, ka Madonas reģionālo laikrakstu “Stars” lasa jau no bērnības vai agras jaunības, kas nozīmē to, ka ar šo laikrakstu respondenti ir pazīstami gandrīz visu savu dzīvi un tomēr to lasa. Šis faktors arī varētu būt viens no svarīgākajiem, jo, kā kāds no respondentiem minēja, neviens nepirktu vai neabonētu kaut ko kam neuzticas vai nepatīk.
2. Visi respondenti atzina, ka uzticas Madonas reģionālajam laikrakstam “Stars” un ir pārliecināti, ka Madonas novada iedzīvotāji arī uzticas. Respondentu pamatojumi uz šādu nostāju bija laikraksta pastāvēšana par spīti dažādām konkurencēm un grūtībām, kā arī aktīva iesaistīšanās laikraksta veidošanā.
3. Gandrīz visi respondenti atklāja, ka nevar nosaukt nevienu negatīvu lietu, kas saistās ar laikrakstu. Viens no respondentiem atzina pāris sīkumus, ko labprāt varētu mainīt, taču uzreiz to apstrīdēja, jo tā ir gaumes lieta. Respondentiem bija arī pozitīvas lietas, ko pateikt par sadarbību ar laikrakstu. Daži no respondentiem bija intervēti un šīs intervijas vērtēja kā korektas un labi pasniegtas laikrakstā. Respondenti dalījās arī ar paziņu pozitīvo viedokli par “Staru” un tādā veidā apliecināja, ka viņi ir apmierināti ar laikraksta darbību un nevar sūdzēties par kādām negodīgām lietām.
4. Daži respondenti atzina, ka ne vienmēr rakstus un ziņas par Madonas novada pagastiem “Starā” publicē sabalansētā daudzumā. Respondenti to neatzīmēja kā kaut ko negatīvu, taču šādu problēmu ir pamanījuši diezgan bieži. Viņi to skaidroja kā informācijas trūkumu vai pārbagātību par kādu konkrētu pagastu. Visi respondenti atzina, ka būtu priecīgāki, ja par viņu konkrēto pagastu ziņas būtu vairāk.
…