Add Papers Marked0
Paper checked off!

Marked works

Viewed0

Viewed works

Shopping Cart0
Paper added to shopping cart!

Shopping Cart

Register Now

internet library
Atlants.lv library
FAQ
2,49 € Add to cart
Add to Wish List
Want cheaper?
ID number:613019
 
Author:
Evaluation:
Published: 13.04.2004.
Language: Latvian
Level: Secondary school
Literature: 6 units
References: Used
Extract

Truši pieder pie zīdītāju klases, zaķveidīgo kārtas, zaķu dzimtas, trušu ģints un to suga ir parastais trusis. [5;5lpp]
Latīņu valodā mājas trusis ir Oryctolagus cuniculus. [1;4lpp]
Mājas truši no īstā zaķa atšķiras ar daudz mazāku augumu, slaikāku uzbūvi, īsāku galvu, īsākām ausīm un īsākām pakaļkājām. Dzīvnieka ķermeņa garums ir 40cm, no kuriem 7cm nāk uz asti. Auss īsāka par galvu, un ja viņu noliec, tā nesniedzas līdz purnam. Iespējamas dažādu krāsu variācijas. [2;230lpp] . Pārvietojas lecot. Apmatojums mīksts un biezs. [3;384lpp] Daudzās lauku sētās audzē trušus. Parasti tie ir bezšķirnes truši, bieži vien radnieciski pāroti, augumā nelieli, samērā rupjiem kauliem, mazu muskuļu masu. Pasaulē ir vairāk nekā 60 trušu šķirņu. Pašlaik Latvijā populārākās trušu šķirnes ir Jaunzēlandes baltais, Jaunzēlandes sarkanais, Vīnes zilais, Kalifornijas, Lielais gaišais sudrabotais, Beļģu jeb Flandrijas milzis, Lielais franču auntrusis, Lielā šinšilla, Kasttorreks u.c.[1;3lpp]
Pieaugušiem trušiem ir 28 zobi. Katrā žoklī divi lieli, divi mazie griezējzobi (dažreiz viena trūkst), seši neīstie dzerokļi, seši īstie dzerokļi. Priekšzobi ir gari, izliekti. Ar emalju klāta tikai priekšējā priekšzobu virsma. Pastāvīgi augošie priekšzobi, barību graužot, nodilst. Nenodilšanas gadījumā var rasties barības uzņemšanas traucējumi, tāpēc šie pārāk augošie zobi jānokniebj.
Trušiem ir vienkameras kuņģis. Tā tilpums 180 – 200ml, šķērsgriezums 8cm. Kuņģa sula izdalās nepārtraukti neatkarīgi no barības uzņemšanas. Kuņģa sienās maz muskuļaudu, un barība no kuņģa tālāk var virzīties galvenokārt mehāniskā ceļā, ja pienāk klāt jaunas barības masas. Tādēļ pieaudzis trusis ēd 20 –30 reizes diennaktī pa 5 – 10 minūtēm, bet trusēni līdz 80 reizēm. Trušu būrī vienmēr jāatrodas kādai barībai. Ja trusim barība pieejama tikai neilgu laiku, tā tiek patērēta vairāk, nekā ēdot nepārtraukti.
Kopējais zarnu garums 8 – 10 reizes pārsniedz ķermeņa garumu. Tievā zarna ir līdz 300cm gara, resnā – 140cm, turklāt 1/3 no tās veido aklā zarna ar 7 – 10 reizes lielāku tilpumu nekā kuņģim. …

Author's comment
Work pack:
GREAT DEAL buying in a pack your savings −3,98 €
Work pack Nr. 1205181
Load more similar papers

Atlants

Choose Authorization Method

Email & Password

Email & Password

Wrong e-mail adress or password!
Log In

Forgot your password?

Draugiem.pase
Facebook

Not registered yet?

Register and redeem free papers!

To receive free papers from Atlants.com it is necessary to register. It's quick and will only take a few seconds.

If you have already registered, simply to access the free content.

Cancel Register