Add Papers Marked0
Paper checked off!

Marked works

Viewed0

Viewed works

Shopping Cart0
Paper added to shopping cart!

Shopping Cart

Register Now

internet library
Atlants.lv library
FAQ
2,49 € Add to cart
Add to Wish List
Want cheaper?
ID number:723616
 
Evaluation:
Published: 29.10.2008.
Language: Latvian
Level: College/University
Literature: 5 units
References: Used
Table of contents
Nr. Chapter  Page.
1.  Māksla    3
2.  Zinātnieku uzskati par mākslu    6
  Izmantotā literatūra    12
Extract

Sabiedrības apziņas un cilvēku darbības īpaša forma, kurā mākslinieciska (tēlaina) dzīves izzināšana organiski saliedējas ar radīšanu pēc skaistuma likumiem. (3.;161)
Māksla cilvēces vēsturē radusies un attīstījusies kā īpašs estētiskās darbības' veids, Tās avots, tāpat kā cilvēka estētisko jūtu un prasību avots, bijis darbs. Pirmatnējās mākslas pirmās pēdas attiecināmas uz senākā akmens laikmeta vēlo posmu (apmēram uz 40. līdz 20. gadu tūkstoti p. m. ē.). Mākslas darbi radīja «publiku, kas saprot mākslu un spēj baudīt skaistumu» (K. Markss). Tautas estētiskās prasības, kuras radīja māksla, savukārt sekmēja arvien jaunu un jaunu mākslas darbu rašanos. Ar laiku mākslinie­ciskā jaunrade kļuva par savdabīgu darba veidu, par mākslinieku profesionālu darbību. (3.;161)
Mākslas pamatā ir tēlains īstenības atspoguļojums no noteikta estētiskā ideāla pozīci­jām). Individuālos mākslas tē­los atsedzot dzīves notikumu un situāciju, sabiedrisko attiecību, cilvēku rakstura g un pārdzīvojumu būtību (neatkarīgi no tā, vai tie ņemti no reālās dzīves, vai ir fantāzijas, izdomas auglis), mākslinieks tēlaini atklāj i dzīves patiesību un ar visiem mākslas darba tēliem izsaka savu attieksmi pret pasauli, vērtē pa­sauli no to sabiedrisko spēku vai šķiru viedokļa, kuru ideoloģiskais pārstāvis viņš ir. Dzīves patiesība un progresīvs estētiskais ideāls kopā rada tā saukto mākslas patiesību, kura ir īstas mākslas būtība un no kuras ir atkarīgs tās idejiski estētiskās iedarbības spēks.…

Author's comment
Load more similar papers

Atlants

Choose Authorization Method

Email & Password

Email & Password

Wrong e-mail adress or password!
Log In

Forgot your password?

Draugiem.pase
Facebook

Not registered yet?

Register and redeem free papers!

To receive free papers from Atlants.com it is necessary to register. It's quick and will only take a few seconds.

If you have already registered, simply to access the free content.

Cancel Register