Lai varētu nopirkt to, ko esam nolēmuši, ir vajadzīga nauda. Taviem ikdienas pirkumiem šodien varbūt pietiek ar vecāku doto kabatas naudu, bet, lai piepildītu sapņus par savu mašīnu, māju un ceļojumiem, jādomā, kā nopelnīt naudu pašam ar savu darbu.
Ja tu izlemsi strādāt kādā uzņēmumā, tad par savu darbu tu saņemsi algu. Algas lielums būs atkarīgs no dažādiem apstākļiem:
1.Visvairāk algu ietekmē profesionālā kvalifikācija, kuras pamats ir darbinieka izglītība.
2.Veicot vienu un to pašu darbu, labāku atalgojumu saņems tas, kurš strādās kvalitatīvāk, rūpīgāk, ātrāk un ekonomiskāk.
3.Algu var ietekmēt arī darba veids, darba laiks un citi faktori.
Darba tirgū cilvēki piedāvā savu darbaspēku: garīgo un fizisko enerģiju. Vienkāršu darbu, kas neprasa pamatīgas zināšanas un ko var viegli apgūt, spēj veikt daudzi cilvēki, tādēļ atalgojums ir mazs. Šādu darbu veic krāvēji, apkopējas, pārdevēji, garderobisti u.c.- mazkvalificēts darbaspēks. Jo sarežģītāks un atbildīgāks darbs, jo mazāk būs cilvēku, kuri to spēs veikt, tātad viņi varēs veikt lielāku atalgojumu. Ja gribi saņemt lielāku algu, tad tev ir jākļūst par labu speciālistu- ilgi, daudz un labi jāmācās.
Ne tikai materiālā pasaule ir svarīga, bet arī garīgā pasaule. Un viena no tādām profesijām ir teologs.
Par teoloģiju un teologiem diezgan lielā sabiedrības daļā valda visai miglains priekšstats. Mēdz uzskatīt, ka teoloģiju studē tikai topošie mācītāji vai tie, kas vairs nedraudzējas ar galvu.
Viena no nelaimēm ir padomju laika mantojums, kas vārdiem reliģija un teoloģija piešķir rezonansi, jo saista tos ar fanātismu, tumsonību un nobīdēm no normas, kas ir bīstamas. Teologus uzskata par tumšiem īpatņiem, kas ir traucējošie un nevajadzīgi. Paies laiks, kamēr tiks galā ar šo uzskatu. …