Es izvēlējos šo tēmu, jo, manuprāt, tā ir ļoti interesanta un aktuāla.Māra Zālīte ir laikmetīga rakstniece ar interesantu pasaules redzējumu,rakstniece ,kas spēj iet līdzi laikam un būt mīlēta paaudžu paaudzēs.Mani ieinteresēja šī rakstniece arī pēc Dailes teātra izrādes “Tobago” apmeklējuma,saistīja šīs izrādes ekspresija,dinamika,sižets.
Zinātniski pētnieciskā darba mērķis ir izpētīt Māras Zālītes dzīvi un daiļradi, pievēršoties ,galvenokārt,autores pēdējo gadu daiļradei. Darba uzdevumi ir:
Pirmajā mācību gadā.
Savākt un sistematizēt informāciju par Māras Zālītes dzīvi un tās ietekmi uz viņas daiļradi,kā arī informāciju par M. Zālītes daiļradi.
Otrajā mācību gadā.
Izvērtēt M.Zālītes daiļrades nozīmi latviešu literatūras un kultūras attīstības mūsdienu kontekstā.. Rīkot tikšanās ar autores daiļrades pazinējiem,kā piemēram ,rakstnieci Noru Ikstenu,kā arī tikties un intervēt rakstnieci Māru Zālīti.
Darbam ir pievienots pielikums ar Māras Zālītes fotogrāfijam.
Dzejniece un dramaturģe Māra Zālīte dzimusi 1952. gada 18. februārī Krasnojarskas novadā izsūtīto ģimenē. 1956.gadā viņa atgriezās Latvijā. Bērnību pavadījusi Slampes "Kalnaķivuļos". Beigusi Zemgales astoņgadīgo skolu (1967), Murjāņu sporta vidusskolu (l970), Valsts Universitātes Filoloģijas fakultāti latviešu valodas un literatūras nodaļā. (1975).
Strādājusi Rakstnieku savienībā par tehnisko sekretāri un referenti, vadījusi Rīgas Jauno literātu studiju, bijusi dzejas konsultante Rakstnieku savienībā un literārā konsultante žurnālā "Liesma". Žurnāla "Karogs" un izdevniecības "Karogs" galvenā redaktore (1989—2000). No 2000. gada Latvijas Autoru apvienības prezidente. Latvijas Rakstnieku savienības valdes locekle. Triju Zvaigžņu ordeņa Domes locekle, Latvijas Olimpiskās komitejas Izpildkomitejas locekle, Zinātņu Akadēmijas Goda locekle.…