Ļoti pretrunīgi vērtēta arī ārpolitika. Tečere tika atzinīgi vērtēta par pretestību sociālistiskajam blokam, jo Padomju Savienības totalitārais režīms nepatika nevienam, tomēr Tečeres pretestība Eiropai un tās uzskatīšana par draudu Lielbritānijai radīja atšķirības viedokļos, jo daudzi uzskatīja, ka ciešākas attiecības ar Eiropu būtu Lielbritānijai liels ieguvums un rezultētos ar ietekmes nostiprināšanu, kamēr Tečere pretojās gan federālai Eiropai, gan vienotajai monetārajai sistēmai. Tikpat pretrunīgi vērtētas arī attiecības ar Savienotajām Valstīm. Tečere vēlējās nostiprināt attiecības ar ASV, un to neviens viņai nepārmet, tomēr atsevišķi aspekti šajās attiecībās tiek kritizēti.
SECINĀJUMI
Savas politiskās darbības laikā Margareta Tečere viennozīmīgi sevi parādīja kā spilgtu personību, pozicionejot sevi kā talantīgu, inteliģentu, enerģisku, pašpārliecinātu un mērķtiecīgu politiķi. Viņa joprojām ir vienīgā sieviete, kurai izdevies kļūt par Apvienotās Karalistes premjerministri, turklāt trīs termiņus pēc kārtas. Viņas iesauka „Dzelzs lēdija” mūsdienās tiek attiecināta uz daudzām sievietēm, kurām ir izdevies izvirzīties politikā.
Neraugoties uz pretrunīgajiem vērtējumiem, Margareta Tečere uzlaboja ekonomisko situāciju Lielbritānijā, atrisinot virkni iekšpolitisko problēmu, kā arī pozicionēja Apvienoto Karalisti kā spēcīgu labklājības valsti gan Eiropā, gan pasaulē.
…