Add Papers Marked0
Paper checked off!

Marked works

Viewed0

Viewed works

Shopping Cart0
Paper added to shopping cart!

Shopping Cart

Register Now

internet library
Atlants.lv library
FAQ
3,49 € Add to cart
Add to Wish List
Want cheaper?
ID number:454105
 
Author:
Evaluation:
Published: 01.06.2008.
Language: Latvian
Level: Secondary school
Literature: 2 units
References: Not used
Extract

Masāžas pirmsākumi meklējami jau dziļā senatnē. Grāmatā "Kong-fu", kura sarakstīta 2698.g. p.Kr., aprakstīti vingrojumi un sniegtas zināšanas par masāžu. Arī Hipokrata skolotājs Herodiks katru dienu vingroja.
Klasiskā masāža ir ārstniecības metode, kura uz organismu iedarbojas kā mehānisks kairinājums. Izmantojot dažādus paņēmienus - glaudīšanu, berzēšanu, mīcīšanu un vibrāciju, audi tiek viegli, vidēji stipri vai spēcīgi mehāniski kairināti, un tas izraisa audu šķidruma (limfa, asinis) pārvietošanos, veicina organisma atjaunošanos pēc fiziskas un garīgas slodzes, nostiprina imūnsistēmu u.c.
Daudzas muskuļu grupas cilvēka ķermenī veic pretējas (antagonistiskas) kustības. Iestiepjot un pārvietojot audus, var novērst saskaņotas darbības traucējumus starp muskuļiem antagonistiem, piemēram, starp rokas iztaisnotājiem un saliecējiem , kā arī stereotipiem muskuļiem, piemēram, viena nosaukuma muskuļiem mugurkaulāja abās pusēs. Svarīga ir ne tikai vietējā, bet arī neiroreflektorā iedarbība - mehāniskais kairinājums tiek pārveidots signālos, kuri nes informāciju tālāk uz nervu centriem muguras un galvas smadzenēs. Ļoti nozīmīga ir arī masāžas relaksējošā iedarbība.
Klasisko masāžu papildinot ar pasīvo vingrošanu (elementi no jogas un TAI), var uzlabot kustību apjomu, ko muskulis var veikt locītavā, koriģēt muskuļu tonusu, novērst disbalansu starp stereotipiem muskuļiem un antagonistiem, samazināt muskuļu saistaudu plēvju (fasciju) salipšanu, sabiezēšanu un saīsināšanos mazkustīgiem cilvēkiem.
Labi pazīstama masāža bija senajā Ēģiptē. Par to liecina uzraksti uz piramīdām un līdz mūsu dienām saglabājušies papirusi, uz kuriem attēloti masieri. No Ēģiptes masāža nonāca senajā Grieķijā. Grieķi pirmie sāka lietot masāžu pēc fiziskiem vingrinājumiem. Sengrieķu ārsts Herodikoss pirmais mēģināja pamatot masāžas fizioloģisko iedarbību uz cilvēka organismu. Viņš nodzīvoja simts gadus, visu mūžu regulāri nodarbojās ar vingrošanu un katru dienu masējās. Viņa skolnieks Hipokrāts, ko dēvē par Eiropas medicīnas tēvu, turpināja pētīt masāžas iedarbi un ar panākumiem to lietoja praksē, ārstējot dažādas slimības.…

Author's comment
Load more similar papers

Atlants

Choose Authorization Method

Email & Password

Email & Password

Wrong e-mail adress or password!
Log In

Forgot your password?

Draugiem.pase
Facebook

Not registered yet?

Register and redeem free papers!

To receive free papers from Atlants.com it is necessary to register. It's quick and will only take a few seconds.

If you have already registered, simply to access the free content.

Cancel Register