Add Papers Marked0
Paper checked off!

Marked works

Viewed0

Viewed works

Shopping Cart0
Paper added to shopping cart!

Shopping Cart

Register Now

internet library
Atlants.lv library
FAQ
1,99 € Add to cart
Add to Wish List
Want cheaper?
ID number:681625
 
Author:
Evaluation:
Published: 01.07.2014.
Language: Latvian
Level: College/University
Literature: 10 units
References: Used
Extract

Secinājumi
Rezumējot par masu mediju lomu nacionālās identitātes konstruēšanā ziņu raidījumu kontekstā, ir jāsaka, ka mūsdienu pētnieki ir vienisprātis, ka nacionālā identitāte nav dabisks veidojums, bet gan sociāli veidota konstrukcija, kuras konstruēšanā mediji ieņem vadošo lomu. Tā, kā nacionālā identitāte ir imagināra konstrukcija, tad lai tā saglabātu savu noturību, ir nepieciešama pastāvīga nacionālo ideju uzsvēršana un atkārtošana. Tādēļ mediji dod lielu ieguldījumu nacionālās identitātes diskursa uzturēšanā. Šajā aspektā ziņu raidījumi ieņem nozīmīgu lomu, pārraidot nacionālos vēstījumus ar sporta ziņu pārraidēm, nacionālajiem svētkiem, politiskajiem notikumiem, vēstures atspoguļojumiem un citos veidos. Ziņu raidījumi arī identificē problēmas un nosprauž kopējus mērķus, kuru sasniegšanai ir nepieciešams panākt sabiedrības vienotību. Nacionālās identitātes atveidojumi ziņu raidījumu kontekstā var izpausties gan uzskatāmi, ar gan arī šķietami neuzkrītoši. Ziņu raidījumi atspoguļo nacionālās identitātes aspektus 2 virzienos: viens ir vairāk iekšēji vērsts, definējot nāciju pēc tās iekšējās kultūras vēstures, savukārt otrs definē nacionālo identitāti pēc tiem principiem, ar kuriem noteikta nacionālā identitāte atšķiras no citu nāciju identitātēm.
Protams, ka pastāv arī uzskats, ka nacionālā identitāte nākotnē piekāpsies uzvarošās globalizācijas šķietami neapturamajam iespaidam, tomēr pagaidām masu mediji vēl aizvien ir spējīgi piedalīties nacionālās identitātes konstruēšanā un pilnveidošanā.
Kā nozīmīgs pētnieciskais lauks, kuram būtu pievēršama lielāka zinātniskā interese, ir jautājums, vai sabiedrības, kuras nav etniski homogēnas, ir iespējams apvienot zem vienotas nacionālās piederības idejas.


Author's comment
Load more similar papers

Atlants

Choose Authorization Method

Email & Password

Email & Password

Wrong e-mail adress or password!
Log In

Forgot your password?

Draugiem.pase
Facebook

Not registered yet?

Register and redeem free papers!

To receive free papers from Atlants.com it is necessary to register. It's quick and will only take a few seconds.

If you have already registered, simply to access the free content.

Cancel Register