Latvijas dabā sastopami baltalksnis un melnalksnis. Baltalksnis ir vērtīgs kurināmais materiāls, jo īpaši plītīm un podiņu krāsnīm,tad apkures ierīces neaizsērē. Bet melnalksnis nozīmīgs vairākās nozarēs. Tam ir sārta vērtīga koksne, ko izmanto mēbeļu izgatavošanai, tāpat arī lietām, kam jāiztur ilgstošs slapjums: muciņām, ķipīšiem. Šis koks dabā aug gar upmalām, mitrājos, to audzes (staignāji) atsevišķos novados pat ir aizsargājamas. Melnalksni veiksmīgi izmanto, lai pazeminātu gruntsūdens līmeni.
Alkšņus nicina un neieredz netaisnīgi, jo tie neuzbrūk Latvijas laukiem.Alkšņi tikai ieņem pamestos tīrumus un pļavas, neizpļautās grāvmalas un nav vainīgi Latvijas lauku ainavas noplicināšanā. Tur vainīga saimniekošanas sistēma un politika. Daba necieš tukšumu...
Alkšņi pēc saviem radu rakstiem pieder pie bērzu dzimtas ģints, kurā ir 30 sugas. Vasarzaļi,ātraudzīgi,vienmājas koki un krūmi. Pumpuri ar kātiņu. Lapas pamīšus,veselas ar zobainu malu. Ziedi viendzimuma, ieriešas rudenī. Zied martā – aprīlī.Apputeksnē vējš.Vīrišķu ziedu spurdzes cilindriskas,nokarenas, sievišķo ziedu vārpas olveidīgas vai eliptiskas, rudenī pārkoksnējas un pārveidojas par „čiekuriņiem”. …